Był m.in. autorem scenariuszy bardzo popularnych seriali "Ekstradycja", "Rodzina zastępcza", "Wiedźmy", "Ranczo", "Duch w dom", "Siła wyższa" i "Dziewczyny ze Lwowa" oraz filmów "Nocne graffiti", "Amok", "Fuks", "Wtorek", "Tam, gdzie żyją Eskimosi" i "Wszystko będzie dobrze". O jego śmierci na swoim profilu na Facebooku napisała także Ilona Łepkowska.

Reklama

"Wspaniały scenarzysta, skromny, pracowity. Od lat zmagający się z nieuleczalną chorobą. Wielka, wielka strata..." - napisała.

Grembowicz przez lata pracował jako wicedyrektor Biura Informacyjnego Kancelarii Sejmu. Był również redaktorem naczelnym Kroniki Sejmowej. Był członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Za scenariusz do filmu "Tam, gdzie żyją Eskimosi" został wyróżniony nagrodą Hartley-Merrill w 1996 roku.

"Mistrz słowa, Artysta z wielką wyobraźnią i wielkim sercem, wybitny komediopisarz. Z przejęciem i troską obserwował otaczającą rzeczywistość, trafnie ją diagnozował, ale krytyczny opis zawsze nasączał ciepłem i życzliwością dla drugiego człowieka" – tymi słowami pożegnał go Wojciech Adamczyk. Obydwaj współpracowali przy serialach "Ranczo" i "Dziewczyny ze Lwowa".