Aktorzy wystąpili w przebraniach i wśród dekoracji przeniesionych wprost z wirtualnego świata na scenę. Jak zapewniają realizatorzy, scenografia i kostiumy zostały wykonane z wielką dbałością o ostateczny kształt plastyczny. Ich twórcy byli w stałym kontakcie z angielskimi twórcami postaci Świnki Peppy.

"To właśnie kształt plastyczny przedstawienia był największym wyzwaniem, a także uchwycenie atmosfery tej bajki, pozytywnej energii świata Świnki Peppy" - powiedział autor scenariusza, reżyser i producent spektaklu Gabriel Gietzky.

Półtoragodzinny spektakl opowiada o nadchodzących urodzin Świnki Peppy. Wszyscy domownicy są podekscytowani i wraz z widownią przygotowują przyjęcie-niespodziankę dla bohaterki. Wśród piosenek, tańca i zabawy cała rodzina świnek dekoruje dom na przyjęcie urodzinowe i wybiera kostiumy na bal przebierańców.

Oprócz rodziny Peppy na scenie pojawili się także znani z bajki Pan Zebra i Pani Królik. Nie zabrakło ulubionej rozrywki świnki i jej bliskich - skakania w kałużach.