Rice napisała kilkadziesiąt książek, także erotycznych, jak i o zabarwieniu religijnym. Sprzedała ponad 150 mln egzemplarzy na całym świecie.

"Wywiad z wampirem" i nie tylko

"Wywiad z wampirem" został przeniesiony na ekran w 1994 roku przez Neila Jordana z udziałem Toma Cruise'a i Brada Pitta. Ma się też stać częścią serialu telewizyjnego AMC, który ukaże się w przyszłym roku.

Reklama

Inny utwór Rice, "Królowa potępionych", zaadaptował dla filmu w 2002 roku Michael Rymer.

"W ostatnich godzinach jej życia siedziałem przy jej szpitalnym łóżku w zachwycie nad jej osiągnięciami i odwagą" - napisał na Facebooku jej syn Christopher Rice. Wyjaśnił, że matka zmarła z powodu powikłań po udarze.

"Żałoba nie do opisania"

"Ogrom żałoby naszej rodziny jest nie do opisania. Jej wsparcie dla mnie jako matki było bezwarunkowe - nauczyła mnie realizować moje marzenia, odrzucać konformizm i przeciwstawiać się ciemnym głosom strachu i zwątpienia" – pisał jej syn.

Jak powiadomił, Anne Rice zostanie pochowana podczas prywatnej ceremonii w Nowym Orleanie. W przyszłym roku w tym mieście odbędzie się publiczna uroczystość, na którą zaproszeni zostaną "przyjaciele, czytelnicy i fani”.

Rice, (Howard Allen Frances O'Brien) urodziła się w Nowym Orleanie w 1941 roku. Spędziła tam większość dzieciństwa i tam rozgrywa się akcja wielu jej książek. Później przeniosła się do Teksasu, a następnie do San Francisco.