W piątek przed południem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowany zostanie album "Kolekcja płyt gramofonowych z września 1939 roku", wydany pod patronatem Rady Mediów Narodowych. W trakcie spotkania ogłoszona zostanie również akcja poszukiwań zaginionej części zbioru płyt z września 1939 r.
Kolekcja płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 r.
O kolekcję płyt wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny konserwator zabytków Jarosław Sellin był pytany rano w Polskim Radiu 24. - powiedział.
Dodał, że były one "nagrywane w Polskim Radiu w czasie wojny polsko-niemieckiej we wrześniu 1939 r., wynoszone z Polskiego Radia i przechowywane w różnych miejscach". - zwrócił uwagę Sellin.
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego podkreślił, że to jest też efekt "akcji społecznej poszukiwania tych płyt, nieskończonej jeszcze". - stwierdził.
Studiowała edukację medialną i dziennikarstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W dzienniku pracuje od 2020 roku. Pracowała m.in. w fundacji działającej na rzecz osób starszych przy TV Puls. Zajmowała się tworzeniem informacji, przeprowadzała wywiady na potrzeby spotów reklamowych, pisała reportaże ukazujące problemy społeczne i materialne osób starszych. Tworzyła content na social media, organizowała plany filmowe na potrzeby spotów charytatywnych. Zajmowała się również montażem treści wideo.
W dziennik.pl zajmuje się głównie pisaniem o aktualnych wydarzeniach politycznych, newsowych i gospodarczych.