Reklama
Warszawa
Reklama

Niepowtarzalne prace wybitnych artystów na ceramicznych talerzach

22 listopada 2016, 09:45
Z niebywałą kolekcją wiąże się również niezwykła historia. Ceramiczne talerze przez dekady należały do prywatnego właściciela i nie były dostępne dla miłośników sztuki. Dzieła były dumą rodzinnego domu Jana Styczyńskiego, polskiego fotografa, który przyjaźnił się i pracował z najważniejszymi współczesnymi artystami.
Z niebywałą kolekcją wiąże się również niezwykła historia. Ceramiczne talerze przez dekady należały do prywatnego właściciela i nie były dostępne dla miłośników sztuki. Dzieła były dumą rodzinnego domu Jana Styczyńskiego, polskiego fotografa, który przyjaźnił się i pracował z najważniejszymi współczesnymi artystami. / Media
Topowi artyści tworzą po jednym dziele na absolutnie wyjątkowym materiale. Nigdy więcej tego nie powtórzą. Powstałe prace stanowią najbardziej oryginalną polską kolekcję sztuki współczesnej, zamkniętą w formie... ceramicznych talerzy, na których znajdują się dzieła między innymi Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego i Ryszarda Winiarskiego. Ponad 60 wyjątkowych prac można oglądać w listopadzie w DESA Unicum.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(2)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Krzysztof Kornatowicz
  2016-11-22 15:43:07
  Wybitni artyści nie muszą umieć pięknie malować ( widać to po dołączonych bazgrołach ), muszą zdobyć przychylność sprostytuowanych "ekspertów" do sztuki .
  0
 • hanka
  2016-11-22 11:00:57
  Co to sa "topowi" artysci? Po jakiemu to? Chyba nie po polsku..dziennikarstwo na wysokim poziomie.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej