Czy wcześnie złapał Pan bakcyla sztuki?

Reklama

Bakcyl we mnie siedział od urodzenia. Nie musiałem go łapać (czasami odnoszę takie wrażenie). Innym razem wydaje mi się, że jestem w nieustannej gonitwie za nim, ale są momenty, kiedy siadam i z rozpaczą myślę, że i tak tego bakcyla nie dogonię.

Pamięta Pan swoje ulubione książki z dzieciństwa?

Pamiętam Tuwima, Brzechwę, łącznie z ilustracjami Szancera i Themerson. Lubiłem też Koziołka Matołka.

Ulubiony ilustrator?

Wilkoń Czarodziej, Butenko i wielu z mojego pokolenia i młodszych. .

Skąd bierze Pan pomysły?

Nie wiem.

Gdyby nie był Pan ilustratorem, jaki wybrał by Pan zawód?

Leśnika, ale w lasach o dużej ilości polan.

Jak zarazić dziecko bakcylem sztuki?

Można próbować, pokazywać dużo dobrej sztuki, rozmawiać z dzieckiem, ale nie ma chyba na to sposobu. Bakcyla się złapie, albo nie.

Piotr Fąfrowicz urodził się w 1958 roku. Studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył szkołę animacji filmowej w Warszawie. W trakcie studiów zaczął malować obrazy, początkowo olejne, później temperą na papierze. Obecnie oprócz malowania zajmuje się ilustrowaniem książek głównie dla dzieci. Wiele z nich było wyróżnionych i nagrodzonych w konkursach w Polsce i za granicą. W Kopenhadze książka "Wielkie zmiany w dużym lesie" dostała się na listę honorową IBBY.

Artysta lubi nowe wyzwania, jednocześnie zajmuje się projektowaniem plakatów, katalogów, kart pocztowych i ubranek dla dzieci. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie. Wystawa będzie czynna od 21.02.2013 do 16.03.2013 w Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie.