Dwieście pięćdziesiąt pięć listów graficznych pochodzi z prywatnego zbioru niemieckiego miłośnika sztuki Ulricha Schulza. Będzie to jedyna wystawa w Czechach, tylko w libereckiej galerii. Oprócz czeskiej wystawy, Schulz udostępnił swoje zbiory tylko trzy razy w Niemczech. Następnie zostaną grafiki, wśród których znajdują się przede wszystkim drzeworyty i miedzioryty, ułożone z powrotem do depozytarza.

Reklama

Kolekcję magicznych rycin przedstawiających przeważnie biblijne a nawet apokaliptyczne sceny, której wartość przekracza miliony euro, mogą Państwo zobaczyć na wystawie w Regionalnej galerii w Libercu od 14 czerwca do 1 września 2013. Więcej informacji na stronie internetowej www.ogl.cz

Materiały Prasowe

Albrecht Dürer (1471-1528) - niemiecki malarz i grafik, teoretyk sztuki, uważany jest za jednego z najwybitniejszych artystów europejskiego renesansu oraz ikonę sztuki światowej. Jego utwory znajdują się w zbiorach wszystkich najsłynniejszych światowych muzeów i należą do najbardziej wartościowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Nazwa wystawy: Albrecht Dürer
Wernisaż: 14. 06. 2013 o godz. 17.00
Miejsce: Oblastní galerie v Liberci, organizacja składkowa, U Tiskárny 81/1, 460 01 Liberec 5
Godziny otwarcia: Codziennie poza poniedziałkami od 10 do 18, w czwartek do 19. Każdą pierwszą środę w miesiącu wstęp wolny!
Bilety wstępu: dorośli – 50 koron, studenci i dzieci nad 10 lat – 20 koron, bilet rodzinny – 100 koron