Tegoroczne wydarzenia w ramach Zielonego Jazdowa poświęcone są tematyce ciała i jego relacji z otoczeniem - wyjaśnia dyrektor CSW Fabio Cavallucci. Jego zdaniem akcje artystyczne w "Zielonym Jazdowie" sprawią, iż publiczność Warszawy i goście tu przyjeżdżający, będą mieli możliwość przyjemnego wykorzystania parku wokół pałacu. Jednocześnie - zaznacza - spędzając miło czas, ludzie będą mieli możliwość dotknięcia bardzo poważnych tematów. Fabio Cavallucci uważa, że nasz świat nie przetrwa jeżeli nie zaczniemy myśleć ekologicznie, nie zaczniemy dbać o nasze życie i otocznie.

Reklama

Dorota Grobelna, jedna z organizatorek imprezy wyjaśnia, że podczas wakacyjnych weekendów w ramach "Zielonego Jazdowa" duży nacisk położony został na sztukę tańca. W specjalnym pawilonie odbywać się będą koncerty i imprezy taneczna, a także warsztaty między innymi Tanga. W wielu projektach artystycznych chodzi też o to - tłumaczy Dorota Grobelna - chodzi o to, by publiczność wraz z artystami tworzyła instalacje i brała udział w akcja artystycznych.

W ramach "Zielonego Jazdowa" oprócz koncertów, będzie można spotkać i wysłuchać ludzi zajmujących się ekologią w połączeniu ze sztuką. Pierwszy wykład "Estetyka ekologiczna i ciało", wygłosi niemiecki filozof Gernot Böhme, który poszukuje źródeł kryzysu ekologicznego i alternatywy dla tej sytuacji.

A po wykładzie zagra Adam Strug Trio. Jutro i w niedzielę między innymi będzie można wziąć udział w interwencji artystycznej Teresy Murak, kupić zdrową żywność na tak zwanym "Le Targu" oraz wziąć udział w warsztatach tańca. Gwiazdą jutrzejszego wieczoru będzie zespół Tziguns Fanfara Avantura.

Imprezy w ramach "Zielonego Jazdowa" odbywać się będą w każdy weekend do końca wakacji.