Rekordowy rok inwestycji w dzieła sztuki Dom Aukcyjny Polswiss Art kończy największą aukcją w swojej historii – wartość 120 obiektów wystawionych na licytację szacuje się na 40 mln zł” – poinformowała Marta Rydzyńska, reprezentująca Dom Aukcyjny Polswiss Art.

Reklama

Dzieło Magdaleny Abakanowicz „Bambini” to największy obiekt na wtorkowej aukcji. Obok niego znajdą się m.in. „Targ na sokołyJózefa Brandta, „Pobudka powstańcówArtura Grottgera, „Nad stawem w BronowicachWłodzimierza Tetmajera, „PolesieJuliana Fałata.

Aukcje grudniowe obfitują w najlepsze i wybitnie kolekcjonerskie dzieła. To prawdziwe uczty dla koneserów” – zapewniają marszandzi. "Nie inaczej jest tym razem, na aukcji Polswiss Art prezentuje 120 pozycji, wśród których znajdują się wyselekcjonowane pod kątem kolekcjonerskim i inwestycyjnym dzieła wybitnych twórców”.

Co pod młotek

Licytowane będą m.in. obrazy Józefa Brandta, Stanisława Wyspiańskiego, Walerego Eljasza-Radzikowskiego, Włodzimierza Tetmajera, Juliana Fałata, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Meli Muter, Tadeusza Makowskiego, Tadeusza Kantora, Ryszarda Winiarskiego, Wojciecha Fangora, Henryka Stażewskiego, Jana Berdyszaka, Jerzego Nowosielskiego, Edwarda Dwurnika.

Reklama

Rynek dzieł sztuki w Polsce od kilku już dekad systematycznie wzrasta. Doświadczenia kolekcjonerów i inwestorów, od lat regularnie uczestniczących w rynku sztuki, sprawiły, że w momencie wybuchu pandemii zwrócili się oni ku dziełom sztuki jako sprawdzonej, spokojnej lokacie kapitału na niepewne czasy – oceniają eksperci tego rynku.

Reklama

Ostatnia w tym roku aukcja Polswiss Artu” zapowiada spektakularne licytacje” – zaznaczają jej organizatorzy.

Aukcję Dzieł Sztuki, która odbędzie się we wtorek 7 grudnia o godz. 19 można śledzić live na kanale You Tube oraz profilu Facebook Domu Aukcyjnego Polswiss Art.

Katalog aukcji dostępny jest na naszej stronie: https://www.polswissart.pl/pl/aukcje/268-aukcja-dziel-sztuki (