Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

To pierwsza taka wystawa w Polsce. Słynni masoni i ich akcesoria

4 września 2014, 14:23
Wolnomularstwo to międzynarodowy ruch, który powstał w I połowie XVIII wieku w Anglii. Nie były do niego dopuszczane kobiety. Jego członkowie wielką wagę przywiązywali do etyki, sprawiedliwości i poznawania świata przez rozum. Są to cechy, które dotąd bardzo wysoko cenimy bez względu na wyznanie - podkreśla dyrektor Muzeum Agnieszka Morawińska. Dziełem masonów są m.in. instytucje zmierzające do zebrania całej wiedzy: muzeum, encyklopedia. To pierwsza w Polsce tak duża wystawa poświęcona temu ruchowi. "Masoneria. Pro publico bono" 11 września 2014 – 11 stycznia 2015
Wolnomularstwo to międzynarodowy ruch, który powstał w I połowie XVIII wieku w Anglii. Nie były do niego dopuszczane kobiety. Jego członkowie wielką wagę przywiązywali do etyki, sprawiedliwości i poznawania świata przez rozum. Są to cechy, które dotąd bardzo wysoko cenimy bez względu na wyznanie - podkreśla dyrektor Muzeum Agnieszka Morawińska. Dziełem masonów są m.in. instytucje zmierzające do zebrania całej wiedzy: muzeum, encyklopedia. To pierwsza w Polsce tak duża wystawa poświęcona temu ruchowi. "Masoneria. Pro publico bono" 11 września 2014 – 11 stycznia 2015 / Muzeum Narodowe w Warszawie
Blisko 500 dzieł prezentowanych w ośmiu muzealnych salach – zaaranżowanych na wzór drogi wtajemniczenia do loży – zilustruje nie tylko historię i dorobek rodzimej masonerii, nazywanej też wolnomularstwem, lecz także reprezentowane przez nią uniwersalne wartości: wolność, braterstwo, solidarność, tolerancję oraz ideę samodoskonalenia jednostki i całych grup społecznych.
Reklama
Reklama
Tematy:
Warszawa wystawa masoneria wolnomularstwo masoni Muzeum Narodowe w Warszawie

Powiązane

Reklama

Komentarze(9)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Nikko
  2020-09-12 08:47:10
  Ta wystawa chyba z premedytacja, akurat teraz w Polsce otwarta, zeby swirom jeszcze bardziej namieszac , szurnietych , paranoikow potwierdzic w ich teoriach spiskowych , znaczy , ze masoni rzadza swiatem juz od setek lat, czyli ze Pis i tak nie da rady. No to po jaka c h o l er e popierac Pis, jak i tak masoni silniejsi, oni rzadza swiatem?
  0
 • Konrad Wallenrod.
  2014-09-30 16:37:12
  Jak faktycznie z wyglada sprawa masonerii.Pytanie jedno dlaczego jest tak zakonspirowana.Dalej daty powstania masonerii nie jest latwo ustalic.Zwrotnym punktem byl dla niej rok 1776 dokladnie 1 maja.To byla baza powstania piramidy tej organizacji.Inauguracja Oswiecenia dokonala sie w Bawarii.Calosc jest zawarta w jej symbolicznej pieczeci nota bene jest ona na jednodolarowym banknocie USA.na szczycie znajduje sie trojkatne oko Lucyfera,a pod nim 33 skalne bloki rady masonerii.To sa symbole szarzy czlonkow wtajemniczonych,czym wyzej ,wieksze tajemnice i kompetencje.Na szczycie znajduja sie dwa wyrazy laciskie,,Annuit Coeptais" -porozumienie zawarte naturalnie z szatanem ,pod piramida zanajduje sie napis ,,Novus Ordo seclorum''-oznacza to Nowy Swiatowy Porzadek Wiekow.Co ciekawe ,ze tego zwrotu urzywal A.Hitler.G.Bush.Reagan.Caly czas tworza oni podwaliny pod stworzenie swiatowego rzadu,oczywiscie pomijajac osobe Boga Jahwe i Jego Syna Jezysa Chrystusa.Sprawa przyjscia Antychrysta to juz nie odlegly czas.Zapowiadaja to proroctwa Biblii.Naturalnie ,ze wielu nie znajac historii i podstaw nauki biblinej pojdzie na przyjecie znakow tzw.chipow elektronicznych na prawa reke lub czolo.To bedzie mialo uzasadnienie bezpieczenstwa wlasciciela tych znamion.Zgodnie z Biblia ,kto przyjmie ten znak jest w oczach Boga stracony.Witaj NWO ,zegnaj wolnosci i suwerenosci czlowieka jako jednostki.Polecam lekture ks.dr.A.Zwolinskiego ,,Wokol Masonerii "
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • Ukra
  2014-09-04 15:58:15
  masoneria została powołana do życia w roku 1717. Miała i ma nadal jeden, jedyny cel : Zniszczyć Kościół Katolicki. Nie religię jako taką, nie kościoły jako instytucje, nie wiarę w Boga, tylko zniszczyć ten, jeden konkretny kościół. Pierwszym ich "wielkim dziełem" była rewolucja francuska, wymordowanie księży i - na przykład - 1,5 mln chłopów w Wandei, bo nie chcieli wyrzec sie wiary... Kolejne rewolucje w imię "postępu", zdziczenie obyczajowe, zbrodnie na niesłychaną skalę - OTO ICH PRAWDZIWA TWARZ.
  A na ich rekwizyty warto popatrzec - ZABOBON JAKICH MAŁO, oczywiście, - postępowy zabobon...
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • ewa koby
  2014-09-08 15:53:32
  masoneria to pezezytek ktory doprowadzil bez kobiet do braku etyki poznawania swiata ewa koby
  2
 • trads
  2014-09-23 12:21:33
  Ci biedacy, którzy pomarli, są już u swego mistrza w kotle pełnym smoły. Ich losu już nic nie zmieni, na zawsze tam zostaną. Pamiętajcie: diabeł od początku był zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. Jeśli macie możliwość to chodźcie na mszę trydencką. Tam właśnie poczułem obecność Chrystusa, moje twarde serce wtedy pękło ...
  0
 • ewa koby
  2014-09-08 16:05:54
  wolnomularstwo to brak poznawania swiata zagradzanie swiata ludziom i ala pieczatka czy tatuaz ewa koby
  2
  pokażodpowiedzi (1)
Reklama

Zobacz więcej

Reklama