Reklama
Warszawa
Reklama

Muranów, MDM, Centralny Dom Towarowy, Supersam i Dworzec Gdański. "Sen o mieście" na fotografiach Siemaszki

23 czerwca 2016, 08:36
Muranów z lotu ptaka. Na zdjęciu pośrodku od dołu do góry widoczna ulica Juliana Marchlewskiego, czyli dzisiejsza aleja Jana Pawła II. To fragment Trasy N-S – o której przebiciu przez Muranów marzył już przed wojną prezydent Stefan Starzyński. Fotografia powstała w 1965 r. i widać na niej dwa oblicza architektoniczne miasta. Zabudowa u dołu zdjęcia to jeszcze socrealistyczne osiedle powstałe na rumowisku getta w latach 1949–1956 według projektu Bohdana Lacherta. Bloki widoczne u góry powstały już w latach 60. i mają skromną architekturę. Wystawę "Sen o Mieście. Warszawa lat 50. i 60. na zdjęciach Zbyszka Siemaszki ze zbiorów Agencji FORUM" można oglądać na skwerze im. ks. Jana Twardowskiego u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i Karowej.
Muranów z lotu ptaka. Na zdjęciu pośrodku od dołu do góry widoczna ulica Juliana Marchlewskiego, czyli dzisiejsza aleja Jana Pawła II. To fragment Trasy N-S – o której przebiciu przez Muranów marzył już przed wojną prezydent Stefan Starzyński. Fotografia powstała w 1965 r. i widać na niej dwa oblicza architektoniczne miasta. Zabudowa u dołu zdjęcia to jeszcze socrealistyczne osiedle powstałe na rumowisku getta w latach 1949–1956 według projektu Bohdana Lacherta. Bloki widoczne u góry powstały już w latach 60. i mają skromną architekturę. Wystawę "Sen o Mieście. Warszawa lat 50. i 60. na zdjęciach Zbyszka Siemaszki ze zbiorów Agencji FORUM" można oglądać na skwerze im. ks. Jana Twardowskiego u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i Karowej. / Media
Powojenne stołeczne osiedla i budynki m.in. Muranów, MDM, Centralny Dom Towarowy, Supersam czy Dworzec Gdański, ukazane na niezwykłych zdjęciach Zbyszka Siemaszki, można od czwartku zobaczyć na nowej plenerowej wystawie Domu Spotkań z Historią.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama
    image for background

    Przejdź do strony głównej