Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Industrialna Łódź. Unikatowe zdjęcia na wystawie w Fabryce Scheiblera

3 lipca 2017, 11:53
Na zdjęciach znalazły się m.in. Fabryka Uniontex, która narodziła się w po połączeniu zakładów magnatów przemysłu bawełnianego i tekstylnego – Scheiblera i Grohmana, fabryczna elektrownia Karola Scheiblera składająca się z dwóch potężnych hal: maszynowni i kotłowni, z secesyjnymi liniami na elewacjach, oryginalnymi płytkami na ścianach i podłodze oraz witrażami geometrycznymi w potężnych oknach, Łódzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego Polmos, Fabryka wyrobów dzianych Adolfa Kebsza, Fabryka Jarocińskiego, EC1 - najstarsza łódzka elektrownia i EC2.
Na zdjęciach znalazły się m.in. Fabryka Uniontex, która narodziła się w po połączeniu zakładów magnatów przemysłu bawełnianego i tekstylnego – Scheiblera i Grohmana, fabryczna elektrownia Karola Scheiblera składająca się z dwóch potężnych hal: maszynowni i kotłowni, z secesyjnymi liniami na elewacjach, oryginalnymi płytkami na ścianach i podłodze oraz witrażami geometrycznymi w potężnych oknach, Łódzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego Polmos, Fabryka wyrobów dzianych Adolfa Kebsza, Fabryka Jarocińskiego, EC1 - najstarsza łódzka elektrownia i EC2. / Media
W łódzkiej Cafe Loft otwarto wystawę zdjęć Pawła Augustyniaka "Industrialna Łódź". W ciągu ostatnich kilku lat fotograf odwiedził niedostępne, zabytkowe fabryki i elektrownie. Zdjęcia nie były wcześniej prezentowane w przestrzeni publicznej. "Powstały po to, aby ocalić miejsca od zapomnienia" - mówi Paweł Augustyniak. "Spędziłem wiele godzin w nieczynnych fabrykach, niemal słyszałem turkot maszyn i rozmowy zatroskanych, ciężko pracujących ludzi" – dodaje fotograf.
Reklama
Reklama
Tematy:
Łódź fabryki elektrownie cafe loft Paweł Augustyniak Industrialna Łódź fotografie

Powiązane

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama