Teatr TV od dawna cieszy się ogromnym uznaniem wśród widzów. Jego znaczenie doceniają również twórcy. Pod obecnym protestem podpisali sie m.in. Krzysztof Zanussi, Laco Adamik, Juliusz Machulski i Janusz Zaorski. Niestety od kilku lat rola telewizyjnych przedstawień teatralnych była coraz bardziej marginalizowana. Miłośnicy tej formy obawiają się, że wkrótce ostatnie, poniedziałkowe pasmo również zniknie.

Reklama

Nadawanie w poniedziałkowe wieczory amerykańskiego serialu wcale nie poprawiło oglądalności publicznego kanału. A przecież państwowa telewizja nie powinna się upodabniać do kanałów komercyjnych, a tak się niestety dzieje.

Władze TVP tłumaczą się, jak zwykle, kłopotami finansowymi i spadkiem wpływów z abonamentu. W raporcie za 2009 r. ujawniono, że na programy polityczne przeznaczono 41,5 mln zł, audycje rolnicze pochłonęły 9 mln, a teatr telewizji dostał 11 mln zł.

Nawet powtórki teatralnej klasyki, a tym bardziej premierowe spektakle, gromadzą znacznie więcej widzów przed telewizorami, niż emitowany obecnie amerykański serial - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Reklama