Krystian Lupa określany bywa "reżyserem totalnym" - sam przygotowuje adaptacje tekstów, projektuje scenografie, ma też istotny wpływ na muzykę. Jego spektakle trwają często wiele godzin, nierzadko są rozbite na dwa wieczory. Lupę interesują postacie znajdujące się w momencie kryzysu egzystencjalnego, mentalnego i emocjonalnego.

Podczas Festiwalu zobaczyć będzie można zarówno spektakle zrealizowane w Warszawie, jak i przedstawienia Krystiana Lupy wyreżyserowane w innych teatrach.

W sobotę i w niedzielę publiczność zobaczy spektakl "Zaratustra" w realizacji zespołu krakowskiego Starego Teatru, który gościnnie wystąpi w Teatrze Dramatycznym. 6 i 7 października, również na deskach Dramatycznego, pokazany zostanie spektakl "Ausloeschung. Wymazywanie", kilka dni później 10 i 11 października zaprezentuje się Aleksandrinskij Teatr z Sankt Petersburga. Rosjanie w Teatrze Narodowym wystawią przedstawienie "Mewa". 12 i 13 października - ponownie w Teatrze Dramatycznym - zostanie zaprezentowany spektakl "Na szczytach panuje cisza".Reklama