"Informuję, że po długiej przerwie spowodowanej pandemią rozpoczynamy granie przedstawień na dwóch scenach, na scenie przy Wierzbowej i na scenie Studio" - napisała w środę w informacji przesłanej PAP zastępca kierownika ds. promocji teatru Hanna Zoll.

Reklama

"Oczywiście grać będziemy, przyjmować widzów, zgodnie z zaleceniami i zasadami bezpieczeństwa" - zapewniła.

Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego dostępna będzie dla widzów od 13 czerwca br. 13 i 14 czerwca o godz. 19.30 obejrzeć będzie można adaptację opowiadania Kazimierza Brandysa - przedstawienie "Jak być kochaną" w reż. Leny Frankiewicz.

"To przedstawienie o miłości i moralnej odpowiedzialności za drugiego człowieka oraz o mechanizmach rządzących ludzką pamięcią" - napisano w zapowiedzi na stronie Teatru Narodowego.

Na scenie Studio od 17 czerwca grany będzie spektakl o istocie tworzenia i odpowiedzialności w sztuce pt. "Twórcy obrazów" wg Pera Olova Enquista w reż. Artura Urbańskiego.

"Rok 1920. Reżyser Wiktor Sjoestroem pracuje nad filmem +Woźnica śmierci+ według powieści noblistki Selmy Lagerloef – dziełem, które przejdzie do historii kina. Przed projekcją pisarka poznaje Torę Teje, aktorkę u progu kariery. Bezczelna dziewczyna prowokuje wyniosłą Selmę do ujawnienia sekretów jej twórczości" - czytamy w zapowiedzi przedstawienia.

Kasa biletowa Teatru Narodowego czynna będzie od 6 czerwca w godz. 15-19 (oprócz poniedziałków).(