"Choć przeszło tydzień temu obostrzenia zostały częściowo zniesione, w czerwcu kontynuujemy nasze działania w sieci, by być tam, gdzie nasza publiczność" - napisała w informacji przesłanej PAP rzeczniczka prasowa teatru Kaja Stępkowska.

Wyjaśniła, że najbliższe tygodnie pracownicy TR Warszawa poświęcą "na przygotowanie do spotkania z publicznością na żywo, aby przestrzeń teatru była odpowiednio przygotowana do tego spotkania".

Reklama

Jak poinformowała, "od czerwca rozbudowujemy działania TR Online pod nowym hasłem Zostań z nami, nie wychodź z teatru!". "Do końca sezonu artystycznego 2019/20 zaprezentujemy jeszcze 3 spektakle z naszego repertuaru, które reprezentują rozwijane od lat linie programowe TR Warszawa" - dodała.

W sobotę (13 czerwca) na Facebook Live TR Warszawa oraz na Vimeo o godz. 20 pokazana zostanie "Chinka" w reż. Klaudii Hartung-Wójciak, laureatki nagrody Debiut TR 2016. Premiera spektaklu odbyła się w 2018 r.

20 czerwca o godz. 20 rozpocznie się pokaz online "Nietoperza" - pierwszego spektaklu Kornela Mundruczo, które węgierski reżyser zrealizował w Polsce w 2012 r.

"Na zakończenie cyklu, 27 czerwca o godz. 20, pokażemy Męczenników w reż. Grzegorza Jarzyny. Spektakl z 2015 r. dotyka istoty światopoglądowego konfliktu w polskim społeczeństwie; opowiada o problematyce religijnego radykalizmu i o jego konsekwencjach dla całej wspólnoty" - zapowiedziała Stępkowska.

Przypomniała, że sobotnim pokazom spektakli online towarzyszyć będą spotkania na Facebook Live z zespołami twórców przedstawień oraz gośćmi specjalnymi. W poniedziałki odbywać się będą "Warsztaty Otwarte" online, których tematyka związana będzie z problematyką spektakli.

"W marcu 2020 r., w odpowiedzi na zalecaną praktykę dystansu społecznego w czasie pandemii COVID-19, zespół TR Warszawa zainicjował akcję +Zostań w domu, nie wychodź z teatru!+. Do tej pory w programie TR Online wzięło udział około 47 tys. osób" - napisała rzeczniczka prasowa stołecznego teatru.