Jak wyjaśniła, "zgodnie z nowym rozporządzeniem, zakładającym możliwość otwarcia teatrów od 12 lutego 2021 r., teatry Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury wznawiają swoją działalność w rygorze sanitarnym uwzględniającym zajętość 50 proc. miejsc na widowni, zakrywanie ust i nosa maseczką oraz zakaz konsumpcji".

Reklama

"Teatr Polonia rozpocznie działalność w Walentynki 14 lutego spektaklem Klaps! 50 twarzy Greya w reż. Johna Weisgerbera z Magdaleną Lamparską, Martą Walesiak oraz Mateuszem Damięckim" - napisała Górna.

Zapowiedziała, że "w drugiej połowie lutego na afisz trafią Konstelacje w reż. Adama Sajnuka z Marią Seweryn i Grzegorzem Małeckim, Próby w reż. Mikołaja Grabowskiego, a na Małej Scenie – grany będzie +Cravate Club+ w reżyserii i z udziałem Wojciecha Malajkata".

Stowarzyszenie i przedstawienie

"Pierwszym spektaklem w Och-Teatrze będzie Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja Raya Cooneya – spektakl grany od lat w okresie karnawałowym. Na przedstawienie w reż. Krystyny Jandy zapraszamy 19-21 lutego" - czytamy w przesłanej informacji.

Reklama

W repertuarze lutowym stołecznego Och-Teatru znajdą się także spektakle: "Zemsta" Aleksandra Fredry w reż. Waldemara Śmigasiewicza, Stowarzyszenie Umarłych Poetów wg Toma Schulmana w reż. Piotra Ratajczaka oraz farsa Raya Cooneya +Mayday 2+ w reż. Krystyny Jandy.

Przypomniano, że "stacjonarne kasy biletowe obu teatrów będą czynne już od 8 lutego", a "bilety na wszystkie spektakle można kupować także online na stronach internetowych teatrów: www.teatrpolonia.pl oraz www.ochteatr.com.pl".