Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

To przez ten spektakl TVP1 wstrzymała emisję "Pegaza"? ZOBACZ ZDJĘCIA

11 kwietnia 2016, 13:24
Wśród bohaterów tej na wskroś współczesnej sztuki z elementami ostrej jak brzytwa społecznej satyry są oni: Andrzej D., Jarosław K., Antoni M., Krystyna P. Popękana jak kawałki styropianu wyścielające scenę potwornie skłócona Polska tu i teraz oraz demony polskiej polityki z koszmarnego snu, które na przemian budzą śmiech, przerażenie i współczucie, to tło opowieści o społecznym zagubieniu i niebezpiecznie narastającej nienawiści w najnowszej sztuce Przemysława Wojcieszka zrealizowanej w legnickim Teatrze Modrzejewskiej. Przemysław Wojcieszek pozszywał swój „Hymn narodowy” z różnych kawałków. Jest love story ze współczesną Polską w tle. Są polityczne skecze, które sprawdziłyby się na kabaretonie w Opolu, i oazowe śpiewy. Wszystko lajcik, żaden skandal, nic poruszającego – gdyby nie sportretowane w onirycznych koszmarach upiory prawicy, które w spektaklu wypełzają spod zasypanej styropianem sceny. Pod koniec przedstawienia wysuwa z worka na zwłoki jako dwugłowa hydra: martwy Lech K. i żywy, zazdroszczący bratu, nieludzko samotny Jarosław K. z datą katastrofy smoleńskiej wypisaną na jednym bicepsie, i datą śmierci matki na drugim - pisze w recenzji sztuki Piotr Kanikowski z portalu 24legnica.pl.
Wśród bohaterów tej na wskroś współczesnej sztuki z elementami ostrej jak brzytwa społecznej satyry są oni: Andrzej D., Jarosław K., Antoni M., Krystyna P. Popękana jak kawałki styropianu wyścielające scenę potwornie skłócona Polska tu i teraz oraz demony polskiej polityki z koszmarnego snu, które na przemian budzą śmiech, przerażenie i współczucie, to tło opowieści o społecznym zagubieniu i niebezpiecznie narastającej nienawiści w najnowszej sztuce Przemysława Wojcieszka zrealizowanej w legnickim Teatrze Modrzejewskiej. Przemysław Wojcieszek pozszywał swój „Hymn narodowy” z różnych kawałków. Jest love story ze współczesną Polską w tle. Są polityczne skecze, które sprawdziłyby się na kabaretonie w Opolu, i oazowe śpiewy. Wszystko lajcik, żaden skandal, nic poruszającego – gdyby nie sportretowane w onirycznych koszmarach upiory prawicy, które w spektaklu wypełzają spod zasypanej styropianem sceny. Pod koniec przedstawienia wysuwa z worka na zwłoki jako dwugłowa hydra: martwy Lech K. i żywy, zazdroszczący bratu, nieludzko samotny Jarosław K. z datą katastrofy smoleńskiej wypisaną na jednym bicepsie, i datą śmierci matki na drugim - pisze w recenzji sztuki Piotr Kanikowski z portalu 24legnica.pl. / Media
Opowiadamy o narastającej nienawiści, starając się przestrzec przed jej skutkami. Dostaje się wszystkim. Zarówno i przede wszystkim tym, co rządzą, ale i tym, którzy przeciw nim protestują - mówi o "Hymnie narodowym" jego reżyser Przemysław Wojcieszek. To o tym spektaklu mieli dowiedzieć się widzowie "Pegaza" w TVP. W niewyjaśnionych do końca okolicznościach program został jednak zdjęty. W dziennik.pl prezentujemy szczegóły sztuki oraz zdjęcia ze spektaklu.
Reklama
Reklama
Tematy:
Legnica Przemysław Wojcieszek spektakl hymn narodowy "Pegaz" Jacek Głomb tvp1

Powiązane

Reklama

Komentarze(32)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • oficer prowadzący
  2016-04-11 14:05:24
  Perwersyjna głupota platformeskich sztukmistrzów od antypolskiej propagandy - nie zna granic! Słusznie więc zrobiono, że wstrzymano propagowanie czegoś, co na miano sztuki przecież nie zasługuje, a nadaje się jedynie do ukojenia nerwów zboczeńcom i wariatom!
  63
  pokażodpowiedzi (2)
 • mmm
  2016-04-11 14:05:20
  Ciekawe, ze nie ma w sztuce baby z siusiakiem, co przez kadencję robiła za posła, kobiety, której mowa o pracach ziemnych w sejmie różni się od stenogramów, ciężkiej pracy polityków na cmentarzu, mordowaniu gałęzi przemysłu aby zadowolić enerdowską pionierkę, budowania demokracji przez osoby szkolone przez gru, i par homo, co to mają więcej potomstwa niż hetero itd. itp.
  36
 • Der Szpicel
  2016-04-11 14:11:49
  A dlaczego nie napisano Stefan N,Donald T,Radosław S..i tym POdobnież
  46
  pokażodpowiedzi (1)
 • kisiek
  2016-04-11 14:11:03
  Przypominam, że jeszcze niedawno, PISF nie dał dotacji na film "Układ Zamknięty" a sponsorzy filmu Smoleńsk byli nękani kontrolami różnych urzędów..wtedy nikt z obecnych pseudo obrońców demokracji jakoś nie protestował??? Niech sobie tę sztukę reklamuje i wystawia Pani Krystyna Janda w swoim teatrze..ale nie za publiczne pieniądze..dość już obrażania uczuć Polaków i rodzin ofiar katastrofy w Smoleńsku
  31
 • Soplic
  2016-04-11 14:44:30
  PiS ma TVP i niby z jakiej racji ma promować programy antypisowskie? Jakoś w tym spektaklu obok Jarosława K. Antoniego M. czy Andrzeja D. nie widzę Donalda T. Stefana N. czy Radka S. Jest wolność i niech sobie łajdak wystawia łajdacką sztukę, ale niech się nie domaga żeby ci których opluwa robili mu reklamę.
  24
  pokażodpowiedzi (1)
 • stach
  2016-04-11 14:07:03
  Niech pis sobie kupi bezludną wyspę i tak urządza kpinę polityczną i staje się pośmiewiskiem świata ! dziwaki Polityczne !
  77
  pokażodpowiedzi (2)
 • Polak
  2016-04-11 14:41:51
  Proponuje zrobić spektakl w Niemczech gdzie Merkel ma na bicepsie wytatuowane 1,5 mln (od liczby uchodźców) . Ciekawe co FAZ napisze :)
  14
  pokażodpowiedzi (1)
 • zorro
  2016-04-11 15:09:09
  Dorabianie Polsce gęby przez niemieckie media trwa od chwili przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Nie ma dnia, by dziennikarze zza Odry nie rzucali obelg pod naszym adresem. Codzienna histeria rozpętywana jest często w niemieckiej prasie przez Polaków z lewicowych i liberalnych środowisk. Nie brakuje też ścisłej współpracy. Pokazała to doskonale żenująca ustawka feministek w kościele św. Anny, o której sfilmowanie zatroszczyły się wspólnie „Gazeta Wyborcza”, TVN i ZDF. Cokolwiek zrobi PiS i tak zostanie skrytykowane. Opozycja kolaborująca z unijnymi politykami tropi, węszy i pomawia. Pretekstem do politycznej awantury jest wszystko. Byle tylko pogłębić podziały, wzmocnić agresję, wywołać trwałą niechęć wobec nowej władzy i doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Skąd ta agresja? Bo PiS nie zamierza cofnąć się przed wspieraniem polskiego interesu, co odbędzie się kosztem międzynarodowych potentatów. Najgłośniej krzyczą ci, którzy zarabiali dotąd na słabości naszego państwa.
  17
 • Wolus
  2016-04-11 15:22:08
  Jedno słowo: Cenzura. Masz czego chciałaś polska tępoto
  26
  pokażodpowiedzi (2)
 • cdn/ 50/50
  2016-04-11 15:13:11
  Posli my ras ze swagrem na taki spektal i co ? Ano my stacili ino kase, a i to na cale scenscie tylko polowe, ale to wienkso, bo zaklad zalozyl polowe. Nic nie wypalilo, bo gostek zaco;l spiewac cosik o jakiejs corce starego rybaka i dal drapaka, od tej pory My sie naucyli rozumu i siedzim sobie gdzie chcemy za sfojo polowe,
  4
  pokażodpowiedzi (1)
 • Arbiter Elegantiarum
  2016-04-11 16:27:59
  Nie może być mowy o dobrej atmosferze - zwłaszcza od czasu, jak Merkel ohydnym niemieckim zwyczajem pierdnęła przy wspólnym stole i na lata albo i na zawsze zatruła powietrze w całej Europie! A podobno jej samej nawet zwykłe polskie bezwonne CO2 i para wodna - czyli produkty spalania polskiego węgla cuchnie!
  4
 • moher
  2016-04-11 17:20:51
  czyli knot.a autorzy knota nie zarobili-jak rozumiem. kwi kwi kwi
  3
 • #
  2016-04-11 16:23:33
  Jak lajcik to gdzie Bronisław K., Donald T., Tomasz A., Ewa K., Stefan N., Lech W. et consortes?
  6
 • olo
  2016-04-11 19:01:43
  Coś często dajecie te znaki zapytania w tytułach. Czy dlatego, by nie musieć dawać sprostowania?
  1
 • vp
  2016-04-11 17:08:50
  NIE OGLĄDAŁEM SPEKTAKLU ALE UCZESTNICZYŁEM W DYSKUSJI ,Z KTÓREJ WYNIKAŁO ,ŻE OSIĄGNIĘCIA KOMUNY W POLSCE MAJĄ SAME POZYTYWY. Dalibóg Jarosław i paru popleczników osiągają swój cel - Polska może być biedna a nawet bogata ,byle była komunistyczna - Zbiega się to z przywracaniem Rosjanom Stalina jako bożka ,zostanie też świętym . Ludzie nie spodziewałem się ,że w nas jest tyle głupoty ,pozostaje pytanie czy tyle co mówi Maleńczuk ,czy więcej ?
  5
 • cyryl
  2016-04-11 17:07:06
  Zidiocenie części "twórców" jest wprost proporcjonalne do ich schamienia. To wynik aksjologicznej pustki, jaka panuje w ich głowach. To również efekt demoralizacji znacznej części polskiego społeczeństwa, bezmyślnego i po prostu ogłupiałego;
  3
 • Ptasie Radio znowu nadaje
  2016-04-11 17:27:32
  Polacy! Nic się przecież nie stało! Nic wielkiego - a przynajmniej nic takiego, drodzy ziomale i ziofemale, co by zmieniło naturalny bieg rzeczy! - - - To tylko "wasze" teoretyczne państwo - tym razem w osobach swej najwyższej konstytucyjnej "reprezentacji narodowej", czyli "narodowej kadry" (kadry są jak wiadomo decydujące!), zdecydowało się odwinąć ze sreberka i skonsumować orła z czekolady z wiadomym nadzieniem - i w ten oto podobno sposób popełniło samobójstwo, oczywiście bez świadków, bez nieznanych sprawców i bez udziału... i tak dalej ...i tak dalej! Niestety było to państwo opieszałe, więc oficjalnie z zejściem marudziło do piątku po godzinach urzędowania. //\\ Niezależna prokuratoria, niczego oczywiście nieświadoma, grillowała już tymczasem ochoczo sędziom ich niezależne szynki i wycinała co bardziej smakowite i niezbyt wymoczone w szambie kąski... //\\ Policja wyjechała jak co tydzień na ryby (w grzybach oczywiście - duszone - bo to podobno jest ulubiona zagrycha drogówki, zwłaszcza, jeśli i ryby, i grzyby zostały skonfiskowane kłusownikom grasującym w sprywatyzowanych Lasach Państwowych!). //\\ Laboratorium analityczne Komendy Głównej też zostało już zapieczętowane tajną pieczęcią z papieru czerpanego ze znakami wodnymi PWPW i kleju wegetariańskiego (patent 154M nr 101 pułkownika Rzepy, zatwierdzony też na obszarze Federacji Rosyjskiej, żeby pułkownik nie był pozbawiony należnych tantiem w ramach ACTA i dodatku za wysługę lat)! // \\ Poza tym sprzęt laboratoryjny do wykonywania sekcji zwłok państwa i tak został zalany przez nieznanych sprawców w wyniku ostatniej powodzi, a następnie ukradziony i sprzedany na "Allegro" jako ekwipunek do legalnego wykonywania nielegalnych aborcji, a instalacja elektryczna z korytarza wraz z reflektorem i kamerą została wypożyczona do świetlicy zakładu penitencjarnego w Płocku! // \\ Sytuacja była więc następująca: ==
  1
 • Ruchadło Leśne
  2016-04-11 23:58:41
  WSTYD i HAŃBA! - Andrzej D…, któremu obywatele zlecili pełnienie funkcji prezydenta, wydaje ponad 700 tysięcy na przeloty samolotem z Warszawy do Krakowa, wypłaca ok. 860 tysięcy premii pracownikom swojej kancelarii, rozbija się kolumną samochodów w poszukiwaniu egoistycznych przyjemności i ich bezwstydnym zaspokajaniu, podczas, gdy według PiSu 800 tysięcy dzieci stale głoduje w naszym kraju... I jak tu nie mówić o nim: MALINIAK!
  1
 • Fruzia
  2016-05-08 14:53:48
  z jakiej racji mam płacić na pisdzielską telewizję, której nie oglądam czy też na 500plus na wódkę dla meneli...
  0
 • mm
  2016-04-11 23:06:31
  Sorki ole ten oklapnięty dziennik już wszystcy przejżeli to wymiocibt niemieckie.
  1
 • helena
  2016-04-12 00:53:23
  Dziwne ,że te wszystkie komedyjanty zwane artystami tylko prawicę krytykują,a gdzie są ci z PO co spotykali się na cmentarzach? zajadali się ośmiorniczkami ? gdzie ci co sami twierdzili ,że nasza ojczyzna to ch.j,d.pa i kamieni kupa? itd.
  1
 • św.NH
  2016-04-11 16:33:28
  Kto nie przeginał nich liże z zad Lenina.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama