Prof. Jacek Leociak: Polski Kościół w swoim rdzeniu jest herezją, ponieważ w większości jest narodowo-katolicki

| Aktualizacja:

"Polski Kościół lubi chlubić się tym, że to już 1052 lata chrztu, tymczasem to jest katastrofa. W tym czasie Kościół polski wychował na swoim łonie herezję i schizmę. Polski Kościół w swoim podstawowym rdzeniu jest herezją" - mówi w rozmowie z dziennik.pl prof. Jacek Leociak, autor książki "Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie".

wróć do artykułu
  • ~Kras
    (2018-05-12 08:34)
    Profesor chce zaistnieć, może Soros sypnie kaską. Przykre
  • ~slazak
    (2018-05-12 10:42)
    Wpisy tylko potwierdzaja racje profesora!
  • ~Jack
    (2018-05-12 08:45)
    duchowieństwo polskie poniosło w czasie II wojny światowej największe straty spośród wszystkich grup zawodowych w kraju. Z rąk Niemców zginęło 1932 księży diecezjalnych, 580 zakonników i 289 sióstr zakonnych, łącznie – 2801 osób. Życie straciło aż 17 proc. diecezjalnego duchowieństwa rzymskokatolickiego.
  • ~xyz
    (2018-05-12 09:36)
    I znów wylało katopolszewickie szambo.
  • ~#Daro
    (2018-05-12 09:01)
    Lansik musi być prawda, panie psorze? Nie pan jeden.
  • ~Misio,,.,,.,,.
    (2018-05-12 10:12)
    Może pan profesor opowie dlaczego cały świat nie lubi Ży.dów ? Robienie z nich niewinnych baranków prześladowanych przez katolików , to jakieś brednie.
  • ~Macisław Płatow Batko
    (2018-05-12 09:22)
    Ten Profesorek ma nie równo poukładane. Profesorze jeżeli Kościół w Polsce nie będzie Kościołem Narodowo-Katolickim to NIE BEDZIE GO WCALE. Kościół był miejscem i ostoją WALKI o Byt Narodu. Profesor ,a Durak.Profesor mam pytanie: dlaczego w Polsce Radio Maria ,Telewizja Trwam ,i PROSTY Zakonnik ma taką RENOMĘ? Odpowiedz sobie SAM.
  • ~toj
    (2018-05-12 08:33)
    Lewacki bełkot.
  • ~Pinia
    (2018-05-12 09:57)
    Ten wywiad po raz kolejny zmusza do zadania pytania o poziom polskiej nauki, a w szczególności o kryteria nominowania profesorów!
  • ~kle,kle
    (2018-05-12 10:15)
    Ciekawe jest,że o Kościele Rzymskokatolickim najwięcej do powiedzenia mają ateiści i mienią się ekspertami
  • ~deron
    (2018-05-12 12:15)
    W PUNKT - dawno nie czytałem tak odważnej, wyważonej i prawdziwej analizy. Brawo - są w Kościele ludzie myślący, co oczywiście kole w oczy kwiczącą tu, pogańską tłuszczę, która popiera zawłaszczanie religii na użytek polityki. Boicie się, że bez tego okradania Boga, religii i Kościoła Wasi ukochani politycy przestaną cokolwiek znaczyć? Słusznie - złodziej który nie kradnie to jak żołnierz bez karabinu...
  • ~Qukiz
    (2018-05-12 09:24)
    Kosciół nie jest lewacki, kościól jest PiSowsko-Rydzykowy !!
  • ~Msmsms
    (2018-05-12 09:39)
    Tam gdzie Kościół był postepowy już go nie ma.
  • ~SKW
    (2018-05-12 08:54)
    KOŚCIÓŁ przede wszystkim NIE JEST LEWACKI panie psorze........!!!!!
  • ~ksionc z Sokolki
    (2018-05-12 11:04)
    Faktyczną głową Kościoła w Polsce jest ojciec doktor Rydzyk. To do niego pielgrzymują władze Rzeczpospolitej Polskiej. O niego zabiegają prezes rządzącej partii, premier, prezydent, ministrowie. To sytuacja bez precedensu, żeby jakiś zakonnik, nie pełniący żadnej innej funkcji, był faktyczną głową Kościoła. Alez panie profesorze Leociak - zakonnik Rydzyk to przeciez DUCHOWY PPRZYWODCA POLSKI ( wg.prof. Jana Szyszki ) i prezes PiS i jego ministrowie, prezydent musza do niego pielgrzymowac, holdy mu skladac, bo bez tego przegraja nastepne wybory !
  • ~komunista
    (2018-05-12 11:35)
    wedlug WHO, 30% "wolactwa" cierpi na katolickie porazenie mozgowe, niestety choroba ta jest nieuleczalna!
  • ~Kras
    (2018-05-12 08:38)
    Profesor chce zaistnieć, może Soros sypnie kaską. Przykre.
  • ~cacyk
    (2018-05-12 12:26)
    He he - profesorek trafił w dychę demaskując prawdziwą patologię nacjonalizmu - sądząc po kwikach nacjonalistycznego pogaństwa strzał był nie tylko celny ale i mocny. Trudno się nie zgodzić z tym co facet pisze - niestety...
  • ~woyteck
    (2018-05-12 08:40)
    A już za Mieszka mógł kościół doprowadzić do tego że Polska to kolejny land w wielkiej niemieckiej ojczyźnie o latach zaborów nie wspominając. Ot logika profesura za pieniądze.
  • ~UWAGA!!!
    (2018-05-12 09:40)
    PO doniesieniu z Polski_WSI_SB do UK nie został wpuszczony Wojciech Sumliński, został zatrzymany i jest przetrzymywany na lotnisku, jego książki o mafii i o związkach Komorowskiego z WSI zostały uznane za eksternistyczne, antysemicką i namawiającą do nienawiści, oskarżony został o poglądy prawicowe, nie ma z nim kontaktu, pisowski ambasador nie podejmuje żadnych działań

Może zainteresować Cię też: