Zmiana miejsca festiwalu jest spowodowana trwającym gruntownym remontem i przebudową amfiteatru opolskiego. Po zakończeniu prac - przed festiwalem w przyszłym roku - do użytku zostanie oddany nowoczesny obiekt spełniający wszystkie standardy organizacji imprez.

Reklama

Nowa na tegorocznym festiwalu jest nie tylko lokalizacja, ale i termin. Po katastrofie smoleńskiej i przyspieszonych wyborach prezydenckich główny organizator festiwalu - Telewizja Polska - zdecydował o przeniesieniu imprezy z czerwca na wrzesień.

"Festiwal na wygnaniu" potrwa od piątku do niedzieli. Przez trzy festiwalowe wieczory publiczność w kampusie i przed telewizorami zobaczy śpiewających aktorów serialowych, Kabareton, młodych uczestników koncertu Debiuty i recital Dody, a także finał plebiscytu Superjedynek, recital zespołu Kombii oraz występ dawno w Opolu nie widzianego Zenona Laskowika i widowisko poświęcone Kabaretowi Starszych Panów.

W niedzielnym koncercie "Piosenka jest dobra na wszystko" widzowie usłyszą największe przeboje spółki Jeremi Przybora-Jerzy Wasowski w nowych aranżacjach. Na scenie kampusu pojawią się m.in. Paweł Kukiz i Maciej Maleńczuk, którzy w duecie zaśpiewają utwór "Tanie dranie". Kukiz zaśpiewa też "No co ja ci zrobiłem", a duet prowadzących koncert - Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski - wykona hit "Już kąpiesz się nie dla mnie".

Wśród imprez towarzyszących festiwalowi przewidziano odsłonięcie trzech kolejnych upamiętnień w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim Rynku (Kasi Sobczyk, Zespołu Kombii i Ireny Santor), festiwalowy autobus kabriolet, który będzie woził gwiazdy i zabawiał mieszkańców miasta, a także Press Show, podczas którego swoje dłonie w gipsie odcisną członkowie zespołu Feel.