"Medium" ("Hereafter") to historia trzech osób prześladowanych myślą o śmiertelności. Matt Damon wciela się w rolę George'a, amerykańskiego robotnika, który nawiązuje wyjątkowy kontakt z życiem po życiu. Na drugim końcu świata francuska dziennikarka Marie (Cécile de France ) ociera się o śmierć, co zmienia jej spojrzenie na rzeczywistość. W Londynie uczęszczający jeszcze do szkoły Marcus (Frankie/George McLaren) traci najbliższą osobę i rozpaczliwie szuka odpowiedzi na nurtujące go pytania. Losy trzech pragnących poznać prawdę bohaterów przetną się, a ich przypuszczenia i przekonania na temat tego, co czeka człowieka po drugiej stronie, na zawsze odmienią ich życie.

Reklama

Clint Eastwood penetruje kolejny gatunek filmowy i szuka nowych doświadczeń w pracy w Hollywood. Warto zobaczyć jak wyszło mu obcowanie z siłami nadprzyrodzonymi.

Firma Warner Bros. Entertainment Polska premierę "Medium" w naszym kraju zapowiada na 28 stycznia 2011 roku.

Gościem pokazu "Medium" na Plus Camerimage będzie autor zdjęć do filmu Tom Stern. Twórca ten odwiedza festiwal Plus Camerimage po raz kolejny i ponownie będzie czynnie uczestniczył w wydarzeniach tej imprezy, jest bowiem jednym z członków jury Konkursu Głównego.

Stern z Eastwoodem współpracuje od 1981r., a w ostatnich latach jest operatorem wszystkich jego filmów, począwszy od: "Krwawej profesji" , przez "Rzekę tajemnic" , "Za wszelką cenę" i dyptyk o drugiej wojnie światowej - "Sztandar chwały" i "Listy z Iwo Jimy" aż po "Oszukaną" i "Gran Torino" .

18. edycja festiwalu Plus Camerimage odbędzie się w tym roku w Bydgoszczy w dniach od 27 listopada do 4 grudnia.