Zdobywca Złotego Kangura dla Najlepszego Filmu od Niezależnych Dystrybutorów Australijskich został umieszczony przez tamtejsze, wpływowe pismo "The Age " w rankingu 10 najlepszych filmów tygodnia, obok m.in. "Incepcji".

Reklama

Film Jana Kidaway-Błońskiego o niebezpiecznym trójkącie miłosnym podziwiano na festiwalach w Pusan, Hajfie, Mar del Plata, Molodist Kijów, w Sofii oraz na irlandzkim Corona Cork Festival. Na zakończonym 21 listopada Festiwalu Filmów Polskich w Chicago, zdobył nagrodę Główną (Złote Zęby).

Podczas World Montreal Film Festival, gdzie film został uhonorowany zaproszeniem do prestiżowego programu World Greats, ustawiały się długie kolejki po bilety na pokaz "Różyczki".

Teraz "Różyczka" startuje w konkursie międzynarodowym na MFF Goa ( 23.11-2.12) w Indiach, gdzie została zaproszona jako jedyny film z Polski do konkursu głównego. To najbardziej prestiżowy i jedyny państwowy festiwal w Indiach.

Na początku grudnia zaś (1-5 grudnia) polska produkcja wystartuje w konkursie pt. Spirit of Freedom na Bahamas IFF na Karaibach, jako jeden z zaledwie pięciu prezentowanych na tym festiwalu filmów z Europy (obok Hiszpanii, Luxemburga, Niemiec i Wlk. Brytanii) i w ogóle po raz pierwszy film z naszej części Europy.

Jednak najwięcej zaproszeń "Różyczka" dostała z międzynarodowych imprez w USA. Film pokazano już na IFF Chicago, IFF Boston IFF Denver. Za chwilę odbędzie się premiera na Florydzie podczas IFF Palm Beach a potem w styczniu na słynnym IFF Palm Springs. 25 kolejnych festiwali amerykańskich czeka w kolejce.