"Sala samobójców" to debiut fabularny Jana Komasy, jednego z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia. To pierwszy w Polsce film, w którym wirtualny świat awatarów jest równie ważny, jak rzeczywista gra aktorów.

Reklama

Ponad rok powstawało animowane, drugie życie głównego bohatera. Dominik jest chłopakiem, który ma wszystko - wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety i imprezy. Pewnego dnia zaczepia go w sieci tajemnicza dziewczyna.

Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do "Sali samobójców", miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze.

Międzynarodowa premiera pełnometrażowego debiutu reżyserskiego Jana Komasy, współtwórcy "Ody do radości", odbędzie się 12 lutego w ramach Berlinale. Komasa jest również autorem scenariusza filmu. Panorama jest jedną z sekcji Berlinale, która stanowi dopełnienie konkursu głównego. Prezentowane w jej ramach dzieła pokazują najnowsze trendy i osiągnięcia filmowe w światowym kinie artystycznym i niezależnym. Co roku do festiwalowej selekcji nadsyłanych jest prawie sześć tysięcy produkcji z całego świata.

W rolach głównych występują m.in. Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Krzysztof Pieczyński. Odtwórcą roli Dominika jest Jakub Gierszał.

Obraz "Sala samobójców" trafi na polskie ekrany 4 marca 2011.

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU