To właśnie w łódzkim "Powszechnym" trzy lata temu odbyła się premiera tej komedii, którą Machulski napisał na pierwszy konkurs "Komediopisanie".

Reklama

Dla mnie powrót na scenę to powrót do korzeni. Chciałem napisać sztukę, w której każdy mógłby się odnaleźć, a "Next-ex" jest skierowany właściwie do przedstawicieli trzech pokoleń - mówił wówczas Machulski.

Reżysera takich filmów jak m.in. "Seksmisja", "Kingsajz", "Kiler" czy "Vinci" sam wziął się za telewizyjną realizację swojej sztuki.

"Next-ex" to współczesna opowieść oparta na obyczajowym motywie przedstawienia rodzicom nowego narzeczonego córki-jedynaczki. Ta niełatwa konfrontacja w zabawny sposób ujawnia prawdziwe oblicze biorących w niej udział bohaterów.

Ojciec rodziny poszukuje idealnego partnera dla swojej "królewny". Żaden z przyprowadzanych przez nią chłopców nie jest w jego oczach odpowiednim kandydatem do jej ręki, i dlatego każdy, prędzej czy później, staje się tytułowym "Next-ex".

W obsadzie telewizyjnej realizacji znaleźli się: Jan Englert, Małgorzata Zajączkowska, Anna Seniuk, Julia Rosnowska, Krzysztof Stelmaszyk oraz aktor "Powszechnego" Jakub Firewicz, który także w tej wersji wcieli się w rolę Marcela.