W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, którzy lubią teatr, mają głowę pełną pomysłów, są obyci w sieci i szukają pracy.

To powinna być osoba, która przede wszystkim czuje ducha teatru i rozumie ideę powstania i prowadzenia Teatru 6. piętro. Chodzi o to, żeby blog prowadzony był w sposób nowoczesny, nienudny, nie przeintelektualizowany, a bardzo przystępny i zrozumiały zarówno dla widzów młodszych, jak i tych bardziej wyrobionych - mówi o swoich oczekiwaniach Michał Żebrowski, dyrektor naczelny Teatru 6. piętro.

Reklama

Każdy teatr, który serio myśli o docieraniu do jak największej liczby widzów - musi istnieć w internecie. Blog to taka dziwna forma prywatnej spowiedzi, która adresowana jest do tysięcy odbiorców. Jesteśmy po to, żeby docierać do ludzi, więc potrzebujemy blogera. Szukamy kogoś, kto emocje, które przeżył w Teatrze 6.piętro potrafi ubrać w pełne mądrych myśli słowa. Ktoś, kto je przeczyta powinien czuć się zachęcony, żeby pójść do tego teatru. Szukamy inteligentnego pająka, który sprawnie porusza się po internecie i będzie wciągał do naszej teatralnej sieci kolejnych widzów. Myślę, że będzie bardzo wielu chętnych - dodał Eugeniusz Korin, dyrektor artystyczny teatru.

W pierwszym etapie (do 9 marca) chętni muszą krótko odpowiedzieć na platformie Blog.pl na pytanie "Co cię inspiruje". Potem jurorzy wybiorą maksymalnie 100 osób, które zostaną zaproszone do Teatru 6. piętro na pokaz sztuki Woody'ego Allena "Central Park West". Ich zadaniem będzie przygotowanie recenzji z pokazu i opublikowanie jej na prowadzonym blogu. Autor najciekawszego materiału otrzyma propozycję współpracy z teatrem.

Reklama

Nie mówmy na razie o pieniądzach. W teatrze nigdy nie chodziło o pieniądze, tylko o emocje, także ta kwestia jest nieważna - powiedział PAP Life Eugeniusz Korin.

Oficjalnego blogera dla Teatru 6. piętro wybierze jury w składzie: Michał Żebrowski, Eugeniusz Korin, Paweł Kostrzewa - szef działu rozrywka w Onecie i Miłosz Gruszczyński - specjalista ds. blogosfery w Onecie. Konkurs potrwa do 1 kwietnia. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 roku życia.