Musical "Deszczowa Piosenka" to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych w historii. Nakręcona w 1952 roku komedia należy do klasyki kina. Z tego filmu pochodzą takie musicalowe przeboje jak m.in. znany wszystkim "Singing In The Rain" oraz "Fit As A Fiddle", "Temptation" oraz "You Are My Lucky Star".

Reklama

Teatr Muzyczny Roma w Warszawie zdobył prawa do własnej inscenizacji tego musicalowego hitu. 5 i 6 marca odbywają się tam castingi do "Deszczowej Piosenki" , której premiera przewidziana jest na przełom września i października 2012 roku.

Ludzie przyjechali na casting z całej Polski. Są osoby z Gdyni, Gliwic, Chorzowa, Wrocławia, Krakowa i z Warszawy. Szukamy odtwórców głównych ról, czyli Dona Lockwood'a, Kathy Selden, Liny Lamont oraz Cosmo Browna. Szukamy świetnie śpiewających, tańczących oraz stepujących aktorów - powiedział PAP Life Wojciech Kępczyński, dyrektor TM Roma, reżyser przedstawienia.

Osoby, które przejdą pierwszy etap castingu, za dwa tygodnie zostaną zapraszane na kolejne eliminacje.

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, rozpoczniemy próby w drugiej połowie kwietnia. Premierę przewidujemy na przełom września i października. Nowy sezon otworzymy premierą - powiedział PAP Life Kępczyński. "Deszczowa Piosenka" to jeden z najpiękniejszych musicali, jakie kiedykolwiek zostały napisane. To radosny musical, komedia z wielkimi przebojami. Od zawsze chciałem wystawić ten spektakl - dodał Kępczyński.

Reklama

Akcja opowieści rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood pod koniec lat 20. czyli w krytycznym dla branży okresie przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Główny bohater, Don Lockwood, to popularny gwiazdor, celebryta, ulubieniec pań. Młody, przystojny, energiczny i bogaty hollywoodzki amant. Jego ekranową partnerką jest piękna gwiazda Liny Lamont, przed której zaborczością delikatnie się broni. Uczuciem obdarza natomiast skromną, aspirującą aktorkę, która marzy o karierze na scenach teatralnych Nowego Jorku. Przyjacielem głównego bohatera jest muzykalny i wesoły Cosmo Brown, zaufany kumpel i współpracownik Dona. Losy tej czwórki śledzimy na planie filmowym. Wydarzeniom towarzyszą intryga (rywalizacja pomiędzy paniami) oraz romans (gwiazdora i debiutantki)...

Na potrzeby TM Roma musical przetłumaczył Daniel Wyszogrodzki, a kierownictwo muzyczne objął Krzysztof Herdzin.

"Deszczowa Piosenka" zastąpi na scenie TM Roma słynny musical "Les Miserables", którego ostatnie spektakle będą grane w kwietniu. Jesteśmy teatrem jednego tytułu. Z wielkim żalem żegnamy się z najpiękniejszym musicalem na świecie, czyli "Les Miserables". Zagraliśmy ponad 350 spektakli, to przedstawienie zobaczyło około 350 tys. widzów. Mam nadzieję, że widzowie z takim samym entuzjazmem będę przychodzili na naszą wspaniałą "Deszczową Piosenkę" - powiedział Kępczyński.

Premiera przewidziana jest na przełom września i października 2012 roku.