"Merlin Mongoł" to jedna z najczęściej granych współczesnych rosyjskich sztuk.

Tytułowa bohaterka, to piękna, łatwowierna i niezbyt rezolutna Olga, która lekceważona przez matkę, poniżana przez siostrę alkoholiczkę i wykorzystywana przez mężczyznę, którego nie kocha, marzy o szczęśliwym życiu w wielkim mieście. Chce wyjechać z prowincji, zerwać nieprowadzący do niczego romans i spróbować żyć inaczej. Jej pragnienia mogą przestać być tylko snem wraz z przyjazdem Aleksego - oczytanego, nieśmiałego i delikatnego młodego mężczyzny. Największym problemem Olgi jest jednak to, że jej marzenia nikogo nie obchodzą. Całe miasteczko żyje oczekiwaniem na ogłoszony przez lokalną wróżkę koniec świata.

Reklama

Myślę, że ta historia mogłaby dziać się wszędzie. Gram siostrę Olgi - Innę. To jest nieszczęśliwa kobieta, która pije, mąż ją zostawił. Stwarza pozory wesołej, ale jest głęboko zraniona i nie lubi swojego życia - powiedziała PAP Life Agata Kulesza. Jesteśmy krótko przed premierą. Towarzyszy mi lekki niepokój i strach. Myślę, że gdy już będziemy regularnie grać ten spektakl, wtedy przedstawienia będą najlepsze - powiedziała PAP Life aktorka.

Obok Kuleszy na scenie Teatru Ateneum zobaczymy Olgę Sarzyńską, Marcina Dorocińskiego i Dariusza Wnuka.

Spektakl reżyseruje Bogusław Linda, który po wielu latach wrócił do reżyserii teatralnej.

Boguś jest bardzo precyzyjnym reżyserem. Jest bardzo wymagający, ale darzy nas dużym zaufaniem. Pozwala na swobodę, mimo swoich precyzyjnych wymagań - powiedziała PAP Life Kulesza.

Aktorka wraz z Marcinem Dorociński po wielu latach pracy w Teatrze Dramatycznym przeniosła się do Teatru Ateneum. "Merlin Mongoł" będzie pierwszym spektaklem gwiazd na scenie tego teatru.

"Merlin Mongoł" Nikołaja Kolady w reżyserii Bogusława Lindy już od 21 kwietnia w Teatrze Ateneum w Warszawie.