O swoich planach Cher poinformowała przez serwis społecznościowy Twitter. To jak na razie bardzo powolny proces! Pracuje nad tym projektem już od pewnego czasu - napisała.

Reklama

Jak na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera musicalu, jednak Cher postanowiła zdradzić kilka innych szczegółów. Show będzie opowieścią o podróży gwiazdy do wielkiej sławy, od pierwszego przeboju "I Got You Babe", do Oscara za film "Wpływ księżyca" i dalej do tytułu ikony muzyki pop.

Piosenkarkę zagrają trzy różne aktorki. Przedstawione zostaną "trzy wersje" Cher: jedna aktorka wcieli się w postać gwiazdy za czasów miłości i współpracy z Sonnym Bono. Kolejna pokaże Cher, która zakończyła wszelkie związki i przelotne romanse, by zacząć żyć na własną rękę jako modelka, piosenkarka i aktorka. Trzecie wcielenie Cherilyn Sarkisian (pełne nazwisko Cher), to okres po wydaniu albumu "Believe" i ostatniej trasie koncertowej artystki, aż po dziś.

Cher żartowała nawet, że specjalnie na potrzeby musicalu odkurzy swoje dawne kontrowersyjne kostiumy zaprojektowane przez Boba Mackiego, który w latach 80. był ulubieńcem gwiazd. Tworzył stroje sceniczne nie tylko dla Cher ale i dla Judy Garland, Diany Ross, Lizy Minnelli, Tiny Turner i Mitzi Gaynor.

Musical o swoim życiu to jednak nie jedyne przedsięwzięcie, którym legenda pop zamierza o sobie przypomnieć. Cher ogłosiła w lutym, że po sześciu latach nieobecności na scenie zamierza ponownie wyruszyć w trasę koncertową. Pierwszy koncert zagra już we wrześniu w Kansas w Teksasie. Ci, którzy na koncert się nie wybierają jeszcze w tym roku znajdą na półkach nowy, studyjny album gwiazdy, nad którym wciąż trwają prace.