Imprezę rozpocznie recital Maryli Rodowicz, dla której będzie to 30. występ na scenie opolskiego amfiteatru. Pierwszy raz artystka pojawiła się nad Odrą w 1968 roku - 40 lat temu. W piątek odbędą się także koncerty debiutów oraz premier. Debiutanci zmierzą się z piosenkami Wojciecha Młynarskiego, który w tym roku otrzyma specjalną nagrodę Grand Prix festiwalu za tak zwany całokształt pracy artystycznej.

Sobota to koncert zespołu Bajm, który świętuje 30. istnienia. Poznamy też laureatów tegorocznych Superjedynek. Wśród nominowanych prym wiedzie grupa Feel, która nominowana jest aż w czterech kategoriach. Na zakończenie zaplanowano Kabareton. Na scenie pojawią się między innymi Ani Mru Mru, Neonówka, Elita i Kabaret Pod Wydrwigroszem. Oprawa muzyczna będzie dziełem Ivana Mladka i Banjo Band - twórców kultowego "Jożina z Bażin".

W niedzielę z recitalem wystąpi Ryszard Rynowski, który zastąpi Edytę Górniak. Finałowy koncert pod tytułem "Dobre bo (O)polskie"" to podsumowanie historii festiwalu, w którym wezmą udział gwiazdy naszej sceny muzycznej. Budżet imprezy opiewa na sześć milionów złotych.

Bilety na Superjedynki i Kabareton rozeszły się w niecałą godzinę. W sporej części trafiły w ręce opolskich koników. TVP przeznaczyła bowiem do sprzedaży tylko tysiąc wejściówek, z czego połowę w internecie. Organizatorzy imprezy tłumaczą, że musieli zarezerwować sporą pulę biletów dla artystów i ich fan klubów, sponsorów festiwalu i firmy organizującej Kabareton.

Reklama