Dziennik Gazeta Prawana logo

Green Day ma dość punkrocka

8 grudnia 2008, 14:14
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Muzycy Green Day przymierzają się do nagrania nowej płyty. Fanów, którzy spodziewają się powrotu do punkrockwych korzeni zespołu, spotka jednak zawód. Członkowie grupy zdradzają, że tym razem przygotowują materiał powerpopowy. Album ukaże się najprawdopodobniej latem przyszłego roku.

Wokalista zespołu, Billie Joe Armstrong przyznał, że zawsze lubił eksperymentować z aranżacjami. Rozwijając umiejętności kompozytorskie, postanowił spróbować czegoś ambitniejszego niż przysłowiowe trzy akordy. Jakie będą efekty tych eksperymentów, okaże się za parę miesięcy.

Zespół po kilkuletniej przerwie planuje powrót. Ostatni krążęk studyjny Green Day zatytułowany „American Idiot” ukazał się w 2004 roku. Album, nazywany przez krytyków punk-operą, był jednym z największych sukcesów grupy. Na całym świecie sprzedano 14 milionów płyt, z czego 10 milionów rozeszło się w Stanach.

Większy sukces odniósł tylko album "Dookie" z 1994, który udało się sprzedać w nakładzie 15 milionów egzemplarzy. W dużej mierze dzięki niemu, muzyka punkrocowa zaczęła być w końcu dostrzegana w mediach.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj