Autor, który ukrywa się pod pseudonimem Torsten Krol, tak bardzo pilnie strzeże swojego wizerunku, że nawet z własnym agentem literackim kontaktuje się tylko drogą mailową. O pisarzu wiadomo tylko tyle, że pochodzi z Australii.

Akcja książki "Biali Bogowie" toczy się krótko po II wojnie światowej, w dzikiej amazońskiej dżungli. Rodzina niemieckich rozbitków po tajemniczej katastrofie lotniczej trafia na terytorium dziwnego plemienia Indian Yayomi.

Przywitani przez dzikich Indian jako białe delfiny - mityczni bogowie, Niemcy nie potrafią przystosować się do barbarzyńskich, według nich, warunków życia i zachowań tubylców. Narratorem książki jest szesnastoletni chłopiec, który w amazońskim buszu dojrzewa. Jednocześnie odkrywa najbardziej przerażające historie swojej rodziny.

Narkotyczne transy, nieznane rytuały, Indianie, hitlerowcy, tajemniczy antropolog i tajemnice rodzinne - to tylko kilka z rozbudowanych wątków książki. "Biali Bogowie" to świat, w którym na czytelnika czeka jeszcze wiele zaskakujących tajemnic.

Reklama