Pirackie strony internetowe, zdradzając szczegóły, zaczynają od końca, czyli epilogu. Według nich, bohaterowie spotykają się 19 lat po wygranej przez Harry'ego walce z Voldemortem. Jest Harry, Hermiona, Ginny, a nawet Draco Malfoy z trzecim, nowo narodzonym dzieckiem. Jest też Ron, co może dziwić, ponieważ dużo wcześniej pojawiały się informacje, że zginie on z ręki Bellatrix Lestrange.

Zebrani opowiadają o sobie, o tym, co robili przez ostatnie lata. Harry związał się z Ginny, a Ron ożenił z Hermioną. Ta została uzdrowicielem w St. Mungo. Dzieci obu par uczęszczają do Hogwartu - szkoły magii, której dyrektorką została pani McGonagall. Jest tam oczywiście Hagrid, a także Neville, który zabija Bellatrix Lestrange i dla uspokojenia nerwów zajmuje się nauczaniem zielarstwa.

A co ze złymi bohaterami? Voldemort, wróg numer 1, ginie z ręki Harry'ego, a właściwie z rąk rodziców czarodzieja. "Strumień ich miłości" (tak należy rozumieć snop światła, który spala Voldemorta) uratował życie Harry'ego. A Severus Snape? Cóż, okazuje się, że kolega ojca Harry'ego, a późniejszy tego ostatniego nauczyciel, nie był wcale taki zły, na jakiego wygląda.

Snape zdradził Voldemorta i ten go zabił, wcześniej jednak swój zły stosunek do Harry'ego odpokutował w rozdziale poświęconym ściskającej serce historii miłości do swej szkolnej koleżanki, Lily. Ostatnie dwa zdania książki potwierdzają, że w życiu Harry'ego Pottera zapanował spokój: "Blizna nie bolała Harry'ego już od osiemnastu lat. Wszystko ułożyło się dobrze".

Dla fanów Harry'ego, którzy jednak przeczytali ten tekst, mamy pocieszenie. Pojawiły się bowiem pogłoski, że opublikowana w internecie przez piratów treść ostatniego tomu odbiega od oryginału.