Dramatyczne zakończenie "Upiorów", czyli dziewiątej części cyklu z komisarzem Harrym Hole, sprawiło, że czytelnicy na całym świecie nie mogą doczekać się odpowiedzi na pytanie, o dalsze losy bezkompromisowego policjanta.

Reklama

Fani serii mogą odetchnąć z ulgą - Nesbø zadbał o wciągającą i skomplikowaną fabułę, bawiąc się z czytelnikami powieści w kotka i myszkę.

Czy to zwykły zbieg okoliczności, że oficer policji zostaje znaleziony martwy w miejscu dawno popełnionej zbrodni, którą badał, ale nie zdołał jej rozwikłać? Gdy taki sam los spotyka kolejnych funkcjonariuszy, schemat postępowania mordercy staje się równie oczywisty, co potworny: brutalne zabójstwa policjantów są powiązane z nierozwikłanymi zbrodniami z przeszłości.

Na miejscu przestępstw brakuje jakichkolwiek śladów, a pracę policjantów z Wydziału Zabójstw utrudnia strata najlepszego śledczego. W tym samym czasie w szpitalu leży w śpiączce ciężko ranny mężczyzna. Pilnuje go sztab policjantów, a jego tożsamość jest objęta ścisłą tajemnicą…

Media
Reklama