Reklama
Warszawa
Reklama

"Z Galileusza też się śmiali" - historie wielkich tego świata, którzy zmagali się z krytyką

27 lipca 2016, 08:10
Geniuszy wyrastających ponad swoje czasy krytykowano, wykpiwano, zniechęcano na wiele sposobów. Jednak oni nie poddawali się, niektórzy walczyli latami, robiąc to, co uważali za słuszne. I wygrywali... To lekcja, której nie wolno zapomnieć. / Shutterstock/AKPA
W 1916 roku ktoś powiedział o radiu: Ta bezprzewodowa pozytywka nie ma żadnej wyobrażalnej wartości handlowej. Któż miałby płacić za wiadomość, która nie jest wysyłana do kogokolwiek konkretnego?. Wytwórnia Columbia Tristan uznała scenariusz do "Pulp Fiction" za bezsensowny i obfitujący w przemoc. Znany agent muzyczny Eric Easton poradził menadżerowi The Rolling Stones, by pozbyli się Micka Jaggera, w przeciwnym razie nigdy nie odniosą dużego sukcesu. To tylko kilka przykładów krytyki, z jaką spotkali się wielcy wynalazcy i artyści. Więcej historii znajdziecie w książce Alberta Jacka "Z Galileusza też się śmiali".
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(5)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Mnietek
  2016-07-27 10:16:42
  W przypadku Pulp Fiction i Jaggera mieli rację. Nie przewidzieli tylko durnoty ludzi, którzy bezsensownego krwawego gniota uznają za arcydzieło a fałszujące beztalencie miotające się po scenie niczym małpa - za artystę. Taki mamy świat. Idiokracja postepuje. Dzisiaj sukces odnoszą najwięksi de - bile. Niestety, również w polityce.
  3
  pokażodpowiedzi (2)
 • Pan i Władca
  2016-07-27 17:38:45
  Galileusz nie był geniuszem, nie rozumiał teorii kopernikańskiej , i był arogantem..............tak to jest, jak przygłupawi przedstawiciele tzw" sztuki i kultury" muszą dodać swoje 3 grosze do globalnego bełkotu
  0
 • Jarząbek
  2016-07-27 11:59:56
  "Geniuszy wyrastających ponad swoje czasy krytykowano" Czy autor zna znaczenie słowa "geniusz"?
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej