Kolory od zawsze towarzyszyły twórczości artysty, wyróżniając jego prace na drodze doboru barw podstawowych, zarazem czystych i wyrazistych. Własna paleta kolorystyczna doskonale widoczna jest już we wczesnych pracach malarza. Poprzez trwające wiele lat poszukiwania nowych form wyrazu zastosowania koloru w sztuce, powstała całkowicie unikalna koncepcja rzeźby. Przezroczyste, barwne formy z pleksiglasu są wyrazem spełnienia marzenia o ożywieniu przestrzeni miejskiej.

Wystawa "Elektryczne kolory" prezentuje całkiem nową i unikalną jakość sztuki. Artysta oprócz tradycyjnych prac zaprezentuje na wystawie instalacje świetlne o unikalnych barwach i zaskakujących formach. Dariusz Pala przez ostatnie 10 lat mieszkał w Miami na Florydzie, gdzie w oparciu o krakowski koloryzm tworzył odrębne tematycznie i formalnie prace na drewnie.

16 maja 2013 wystawę rozpocznie wernisaż w Soho Factory na warszawskiej Pradze. Usytuowanie wystawy w tej przestrzeni nie jest przypadkowe, ponieważ właśnie tam znajduje się letnia pracownia artysty.  

O dobry nastrój podczas wernisażu zadba prowadzący wydarzenie Robert Górski, występujący na co dzień w Kabarecie Moralnego Niepokoju. Nie zabraknie również atrakcji muzycznych w postaci występu znanego z legendarnej Formacji Nieżywych Schabuff muzyka Jacka Pałuchy z zespołem Superpałka. Gościnnie z zespołem wystąpi także Małgorzata Pieńkowska, aktorka teatralna, której głos znamy z kultowej piosenki Formacji "Klub wesołego szampana".

Podczas wystawy będzie można zapoznać się z twórczością Dariusza Pali stworzoną na przestrzeni ostatnich 23 lat jego artystycznej działalności. Zwiedzający obejrzą szerokie spektrum prac artysty w postaci grafik, obrazów oraz rzeźb wykonanych w różnych technikach.

Wystawa "Elektryczne Kolory" Dariusza Pali
Wernisaż 16 maja godz. 19.30
Wystawa czynna od 14 maja do 29 maja 2013
Wystawa czynna również podczas Nocy Muzeów
Soho Factory
ul. Mińska 25
03-808 Warszawa

Strona Artysty http://darekpala.com/
FanPage Wystawy https://www.facebook.com/pages/Darek-Pala-Soho-Factory-Maj-2013