Studenci ze szkół w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie zaprezentują po trzy konkursowe sztuki. Obok polskich teatrów wystapią goście z Czech ("Bajki i sny" Mikotova), Rosji, Wielkiej Brytanii ("Ich czworo" Zapolskiej) i Niemiec.

Reklama

Repertuar zapowiada się ciekawie. Studenci wzięli na warsztat nie tylko klasyków - Szekspira, Moliera czy Dostojewskiego. Sięgnęli także po dzieła współczesne - Wyrypajewa, Różewicza, Pintera. Festiwal otworzy 17 kwietnia PWST z Wrocławia muzyczną wersją "Cyrano de Bergeraca" Rostanda w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Ponadto studenci z Wrocławia przywiozą m.in. "Madame de Sade" Mishimy w reżyserii Teresy Sawickiej oraz "Amok moja dziecinada" Thomasa Freyera w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego. Z Krakowa obok Szekspirowskiego "Snu nocy letniej" przyjedzie "Niby-Alaska" Pintera w reżyserii Jana Peszka oraz "Arkadia” Stopparda w reżyserii Krzysztofa Babickiego.

Najzacieklej zapowiada się rywalizacja gospodarzy z Warszawską Akademią Teatralną. Studenci ze stolicy przywiozą pięć spektakli, w tym dwa poza konkursem. Zaprezentują m.in. "MP3" w reżyserii Mariusza Benoit, "Usta pełne ptaków" w inscenizacji Pawła Szkotaka oraz "Walentynki" Iwana Wyrypajewa przygotowane przez Annę Seniuk. Łódzcy studenci pokażą aż sześć sztuk, m.in. "Pajęczą sieć" Christie w reżyserii Aleksandry Koniecznej, "Świętoszka" Moliera w reżyserii Michała Staszczaka oraz "Lepszych" Jekateriny Narszi w reżyserii Agnieszki Olsten. Emocje gwarantowane!