W tegorocznych Gorzowskich Spotkaniach Teatralnych swoje spektakle zaprezentują teatry z Warszawy, Krakowa, Legnicy i Zielonej Góry.

Reklama

"Tradycyjnie gorzowianie zobaczą różnorodne spektakle, od lekkich komedii po dramat historyczny. Najważniejsze są nie tyle sławne aktorskie nazwiska, ale niesamowite historie, przedstawienia, na które gorzowianie nie muszą jechać na drugi koniec Polski" - powiedziała PAP Iwona Kusiak, kierownik literacki gorzowskiego teatru, który organizuje spotkania.

Podczas tegorocznych Gorzowskich Spotkań Teatralnych na scenie miejscowego teatru zagoszczą m.in. Edward Linde-Lubaszenko w spektaklu "Encyklopedia duszy rosyjskiej", który Teatr Nowy w Krakowie przygotował z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej aktora, oraz Hanna Śleszyńska i Jan Jankowski w przedstawieniu "Akompaniator" Teatru Syrena z Warszawy.Gorzowska publiczność będzie miała także okazję zobaczyć znanego serialowego i filmowego aktora Tomasza Karolaka w przedstawieniu "O północy przybyłem do Widawy, czyli opis obyczajów III" Teatru Imka z Warszawy oraz znanego aktora dramatycznego Ignacego Gogolewskiego w spektaklu "Diabeł w purpurze" Teatru Scena Prezentacje z Warszawy.

Na zakończenie Gorzowskich Spotkań Teatralnych, 21 listopada, Andrzej Seweryn przedstawi teksty Williama Szekspira.

Gorzowskie Spotkania Teatralne odbywają się tradycyjnie jesienią od 27 sezonów.