Nie będzie "Golgota Picnic" na festiwalu Malta. "To terror fanatyków religijnych"

| Aktualizacja:

Spektakl "Golgota Picnic" odwołany. Przedstawienie hiszpańsko-argentyńskiego reżysera Rodirgo Garcii, które miało być wystawione w ramach poznańskiego Malta Festival, wzbudzało protesty środowisk prawicowych i katolickich. Ich przedstawiciele oskarżali reżysera o obrazę uczuć religijnych przez naśmiewanie się z męki Chrystusa.

wróć do artykułu
 • ~Obiektywny
  (2014-06-20 21:46)
  Pan Podamski nie wie co to jest terror religijny najwidoczniej, niech wychyli nosa ze swego zaścianka i pojedzie do Arabii Saudyjskiej, Iranu albo Sudanu. Trzeba mieć szersze horyzonty nieco by móc krytykować własne podwórko.
 • ~Zbyszek
  (2014-06-20 21:52)
  precz ze zboczeńcami i LGBT z Poznania !!! wajda jak jest przeciw to spektakl przeniescie do W-wy -ale won od porządnego miasta
 • ~monika
  (2014-06-20 22:08)
  Zbyszku proszę bądź obiektywny
 • ~antykler
  (2014-06-20 22:17)
  no i mamy kolejny krok katotalbów w stronę postępującej ateizacji Polski. Tylko tak dalej katotaliby i takie tam rydzyki, tak trzymać i nie popuszczać. Jeszcze kilkanaście lat klerykalnego terroru i ten kraj będzie bardziej laicki niż Francja I Czechy.
 • ~benek
  (2014-06-20 22:23)
  co gen.stanislaw koziej sadzi o druzynie hiszpanii to juz powszechnie wiadomo wiec trudno takich nieudacznikow popierac to ze mowia z argentynczykami po hiszpansku i maja messiego nic nie znaczy. Tylko general uzdrowi sytuacje w kulturze jedynie on jako minister kultury. Bo co taki podemski wie o mundialu - no nic kompletnie!
 • ~olo
  (2014-06-20 22:23)
  toż to prawdziwa sztÓka - POlacy się nie znają...
 • ~misiek
  (2014-06-20 22:32)
  Proponuję lepszą sztukę np. pt.: "Oczekiwanie Aronka na kominie"
 • ~Zbyszek
  (2014-06-20 22:36)
  do Pani "moniki"-jestem obiektywny -nawet bardzo - a wiesz dlaczego , bo nie jestem osobą praktykującą -ale nienawidzę wszystkich , którzy pod przykrywką niby ateizmu-wolności itp. obrażają -może powiesz, to nie idż na spektakl- fakt można i tak, ale jest taka cienka linia, której nie wolno przekraczać -nie wolno profanować żadnej religii - a tym bardziej w celach komercyjnych-a ci twórcy niech jakąś sztukę obrażającą np. islam i wystawią ją np. w Afganistanie, albo Iranie
 • ~Obiektywny
  (2014-06-20 22:45)
  Panie Zbyszku, oni nie mają odwagi by tam wystawiać sztuki obrażające islam. Co innego w Europie, gdzie wolno wszystko.
 • ~benek
  (2014-06-20 22:50)
  przy akcjonistach wiedenskich z lat 60 ub.wieku ten teatrzyk to zalosne pirdniecia bez wyrazu i wysilkow taki niskobudzetowy pornos dla ubogich, dziwaczne jest to ze jakies quasi autorytety faktoruja szmirze ktorej nie widzieli na oczy - a moze to lepiej bo bylo by im glupio
 • ~Amapola
  (2014-06-20 22:55)
  Bogu i ludziom odważnym chwała , a plujkom proponuję podobny spektakl w temacie Judaizmi i Islamu ( chociaz jestem przeciwnikiem obrażania jakichkolwiek religii) ale spróbujcie hehehehe szybko dowiecie skad wyrastaja wam nogi jeśli nie głowy
 • ~Pedro
  (2014-06-20 23:00)
  Panie niejaki Podemski. Jak jesteś Pan taki odważny, to najpierw zrób Pan podobne badziewie o Mahomecie. W imię sztuki oczywiście, he he he. Narobiłbyś Pan wcześniej w pory - a chrześcijan to możesz obrażać?
 • ~pop
  (2014-06-20 23:03)
  No i ten niemiecki "der Notznik" jeszcze pisze, że to "terror fanatyków religijnych".. To naprawdę już przegięcie na skale niebywałą w Polsce.
  Takie rynsztokowe śmiecie plują na Polske i jej religię i jeszcze oni z chucpą płaczą o fanatyźmie...lol

  Czas na wprowadzenie Inkwizycji. Takie śmiecie powinny byc w więzieniach.
 • ~pop
  (2014-06-20 23:05)
  Proponuję sprawdzenie przynależności etnicznej tych "artystów"...
  Wyniki nie będą niespodzianką. Wiadomo, kto tak zajadle nienawidzi Jezusa.
 • ~ateista
  (2014-06-20 23:26)
  to chyba dla zdegenerowanych i naćpanych wykształicuhów miała być ta "sztuka"...
  obrzydlistwo przekracza dziś wszelkie granice, a pan socjolog, niech puknie się w łeb!

  albo lepiej niech jedzie razem z tymi "artystami" do krajów islamskich po wczesniej przerobieniu sztuki tak, aby to Mahomet był w roli głównej...
 • ~iustus
  (2014-06-20 23:29)
  Odkad to terror i chamstwo fanatykow antyreligijnych nazywa sie sztuka?
 • ~niePROMUJMYgoowna!!!
  (2014-06-20 23:30)
  NO i DOBRZE !!!...
  bo to wszystko miało być finansowane
  z NASZYCH PODATKÓW...

  niech se sami placą za swe
  OBSCENICZNE WYPOCINY, zobaczymy
  czy będą nadal tacy chętni...
 • ~Sralikot
  (2014-06-20 23:42)
  "Golgota Picnic" nie wypaliła, to może się odważą
  i wystawią komedię pod tytułem "Auschwitz Party".
 • ~Bill
  (2014-06-21 00:17)
  Protestujący spektaklu nie widzieli, ale Podemski też go nie widział, więc czemu pyszczy? We Francji (bodaj w Paryżu) tez były ogromne protesty, pewnie wszechwiedzący Podemski powie, że Francją rządzą fanatycy. Nie jestem ani za, ani przeciw, bo spektaklu nie widziałem. Nie jestem też za cenzurą prewencyjną, ale Rejtan-Podemski chce z kolei zamknąć usta protestującym. Panie Podemski, organizatorzy mają prawo spektakl pokazać, a protestujący mają prawo protestować. Jak na razie to nie protestujący udaremnili spektakl, ale organizatorzy go odwołali. A jak znam życie i tak, panie Podemski, odbędą się te spektakle dwa w Poznaniu, tyle że zamknięte, po cichu, dla swoich, aby nikt "niepowołany" nie mógł zapoznać się z tym przedstawieniem i wyrobić sobie opinię. Tak oto wygląda "wolność". Pan domaga się wolności, ale nie dla protestujących. Pan jak Tarełkin kroczy przed postępem, a każdego, kto jest innego niż pan zdania, nazwie pan fanatykiem.
  Pewnie gdyby w tym spektaklu w swoisty sposób, szyderczy, "dekonstruowano" na przykład geja i ateistę, pokazując, jaki to świat okropny, bez wartości, to Podemski pierwszy by wrzeszczał i rozdzierał wdzianko, że zaproszono spektakl nienawistny i głupi. A może by tak, panie Podemski, pokazać spektakl ukazujący zło świata poprzez szyderczą dekonstrukcją holocaustu? Spodoba się panu?
  Nie popieram protestu, ale i go nie ganię. Podoba mi sie nawet, że ludzie potrafią sie zorganizować przeciw takiemu "nic" jak sztuka. To dobrze świadczy o ich obywatelskości, a i podnosi rangę samej sztuki, wbrew panu i podobnym cmokierom, przy których sztuka umarłaby w muzeach. A tak sztuka i ten spektakl zyją naprawdę, bo spotykają się z zywa i gwałtowną reakcją. Kiedyś wolność była jeszcze dalej posunięta i wolno było artystów obrzucac jajami czy pomidorami. Pan by chyba umarł na atak serca z oburzenia na cos takiego. Ot znalazł się "klerk" i cmokier.
 • ~Goscioo
  (2014-06-21 00:42)
  Dlaczego nie pojadą do swoich ziomali do Tel-Avivu pokazć "sztuki" Tora-Picnic albo "Abraham-suck" ?