Nie będzie "Golgota Picnic" na festiwalu Malta. "To terror fanatyków religijnych"

| Aktualizacja:

Spektakl "Golgota Picnic" odwołany. Przedstawienie hiszpańsko-argentyńskiego reżysera Rodirgo Garcii, które miało być wystawione w ramach poznańskiego Malta Festival, wzbudzało protesty środowisk prawicowych i katolickich. Ich przedstawiciele oskarżali reżysera o obrazę uczuć religijnych przez naśmiewanie się z męki Chrystusa.

wróć do artykułu
 • ~hahahahahaaaa
  (2014-06-21 04:58)
  pierd---e wojtyla
 • ~emma2000
  (2014-06-21 18:11)
  Polska talibanem Europy !
  WSTYD na caly swiat !
 • ~to ruń
  (2014-06-21 08:56)
  CZY TE ŚWIĘTOSZKI ZASŁANIAJĄ SWOJE GAŁY PODCZAS KĄPIELI.
  NA TAKIE SPEKTAKLE ,, DEMORALIZUJĄCE" SIĘ NIE CHADZA.WIĘCEJ
  DEMORALIZUJĄCYCH ŚWIŃSTW JEST W KOMPUTEROWYCH PORNOLACH NIŻ CHCIANO POKAZAĆ NA SCENIE. ODDZIELIĆ KOŚCIÓŁ OD PAŃSTWA. UNIEWAŻNIĆ KONKORDAT,KTÓRY POLSKĘ SPYCHA DO ŚREDNIOWIECZA.
 • ~misiek
  (2014-06-21 09:53)
  To podobnie jak z niektórymi wykładami na uniwersytetach...Zaczynają rządzić nami katotalibowie i kibole! Państwo rzeczywiście jest słabe bo gdzie jest POLICJA??? mająca zapewnić bezpieczeństwo KAŻDEJ!!! imprezy
 • ~niePROMUJMYgoowna!!!
  (2014-06-21 10:56)
  NO i DOBRZE !!!...
  bo to wszystko miało być finansowane
  z NASZYCH PODATKÓW...

  niech se sami placą za swe
  OBSCENICZNE WYPOCINY, zobaczymy
  czy będą nadal tacy chętni...
 • ~Manipulacja ateistów
  (2014-06-21 14:13)
  „Artyści” chcieli sobie pobluźnić za publiczne pieniądze, a źli katolicy im to uniemożliwili. Bluźniercy bowiem strasznie przestraszyli się różańców uznali, że może to się skończyć zamieszkami.

  Tak, tak. Organizatorzy bluźnierczego przedstawienia nie ustają w przekonywaniu, że odwołali przedstawienie, bo obawiali się, że gromady katolików, zapewne z różańcami w rękach, zaatakują biednych „artystów”, a także widzów. A potem zdemolują przestrzeń miejską. I nie jest to żart, ale faktyczne uzasadnienie słusznej – skądinąd decyzji. „Z powodu bardzo dużego zagrożenia zamieszkami, których skala i forma mogą być niebezpieczne dla naszych widzów, aktorów, postronnych osób, a także mogą prowadzić do dewastacji obiektów użyteczności publicznej miasta Poznania” - napisali organizatorzy.

  I byłoby to nawet dość zabawne, gdyby nie fakt, że to dalszy ciąg stygmatyzacji katolików. Oto bowiem w umysłach antyreligijnych propagandystów zrodził się pomysł, by najpierw szokować bluźnierstwem i symboliczną przemocą wobec chrześcijan, a później oskarżać ludzi, którzy przeciw temu pokojowo protestują, o prowokowanie do przemocy. A niestety problem polega na tym, że część opinii publicznej jest gotowa uwierzyć, że katolicy są gotowi do pobicia różańcami bluźnierców, albo do zdemolowania przestrzeni publicznej w Poznaniu.
 • ~prawda
  (2014-06-21 15:35)
  wystawcie ten spektakl w posiadłości towarzysza palikota - na pewno przyjdzie lis-żakowski-kużniar-morozowski-rozenek-kalisz -bilety funduje belka-kwaśniewski-NIK przymknie oczy -sienkiewicz będzie czuwał nad bezpieczeństwem-patronat obejmie milleer-kończąc -PRECZ ze zboczeńcami pseudo sztuką obrażajacą uczucia innych ludzi -zboki -róbta co chceta, ale nie w Polsce
 • ~Sebastian
  (2014-06-21 15:50)
  W SŁOWIAŃSKIE ŚWIĘTO "Kupały" będzie zamiast spektaklu pieśń śpiewana przez całą noc "CICHA NOC"-BEZ CENZURY .
 • ~Ślązak - Nie Polak
  (2014-06-21 20:42)
  Ten kraj już od poczatku był gów*o warty. Teraz upada. CUDOWNIE!!!
 • ~Kielczanin
  (2014-06-21 17:14)
  Bezwzględny sukces tych, którym zależy na kulturze i sztuce.
 • ~Kielczanin
  (2014-06-21 17:23)
  Pan socjolog w ogóle nie rozumie słów, które wypowiada, w szczególności nie rozumie słowa "agresja".
  Ten pseudospektakl nie ma żadnych celów kulturalnych. Jego jedyną celem jest agresja w stosunku do religii i narodu. Cała masa podobnych prowokacji przelewa się przez Europę.
  Ale dla "socjologa" Podemskiego, agresją jest to, że społeczeństwo wykazuje jeszcze resztki więzów społecznych i solidarności w obronie własnej tożsamości i własnego honoru.
  Dla "socjologa" Podemskiego ideałem byłoby społeczeństwo niezdolne do żadnej samoorganizacji w imieniu własnych interesów, za to posłusznie idące w pochodach organizowanych odgórnie przez działaczy lewicy.
 • ~Genitaliusz
  (2014-06-21 20:00)
  Bardzo dobre.
  To jest Polska - kraj ludzi wierzących i Katolików a nie jakichś pejsów, turbanów czy innych Hiszpanów.
 • ~czytelnik
  (2014-06-21 07:27)
  Słuszna decyzja ze względu na BEZPIECZEŃSTWO ARTYSTÓW ! Od wykrycia w 1931 roku w Kazańskim Szpitalu Psychiatrycznym u duchowieństwa chrześcijańskiego i fanatyków tej religii " SCHIZOFRENII BEZOBIAWOWEJ " w Polsce wogóle NIE LECZONO TEJ CHOROBY PSYCHICZNEJ ! Za Komuny nawet tak jak w Zabrzu siostra Bernardetta bezkarnie podawała nieznane leki psychiatryczne dzieciom i zmuszała je do modlitwy . Za duże koszty bo w czasie tego ARTYSTYCZNEGO DZIEŁA wszystkich protestujących fanatyków religijnych trzebaby TRZYMAĆ W PASACH i podawać leki psychiatryczne na "Schizofrenię bezobiawową".
 • ~katol
  (2014-06-21 21:04)
  Przeciez zawsze PO-prawni artysci moga zrobic ,,spektakl" o Machomecie,albo gwiezdzie Dawida..zobaczymy co się stanie
 • ~marcelek
  (2014-06-21 21:15)
  czarnemu na pohybel!!!
 • ~Zadowolona
  (2014-06-21 22:21)
  Pan Podemski tak nisko upadł, że nic się dla niego nie liczy, byle był spokój. Nic tylko mu współczuć, skoro uważa, że ten obrzydliwy spektakl jest w porządku. Co z niego za człowiek. Przecież jakby to był normalny, wartościowy spektakl, to nikt by się nie burzył to chyba jasne, a skoro to "coś" obraża i godzi w ludzi, to społeczeństwo ma prawo się odezwać i bronić swoich przekonań. Bo najlepiej godzić się na otaczające nas zło i nic się przypadkiem nie odzywać, bo powiedzą, że to atak. Masakra!!! Całe szczęście, że ten wstrętny spektakl się nie odbędzie. Jest jeszcze sprawiedliwość na tym świecie. A ludzie dla kasy zrobią wszystko, a jeszcze żeby było wstrętne, to jest wtedy super. Mam nadzieję, że nikt już nie przywlecze takiej zarazy do Polski, i że ludzie dalej będą pilnowali i walczyli o to co jest dla nich dobre, że będą dalej walczyli ze złem.
 • ~Student
  (2014-06-21 22:32)
  Nie jesteśmy całkowicie zwyrodniali . Mętów i prymitywów pokroju Palikota na szczęście dla Narodu Polskiego jest niewielu
 • ~Alkor
  (2014-06-22 00:05)
  Czy Ci terroryści oglądali ten spektakl? W przeciwnym razie skąd ich wiedza, z plotek? jestem wierzący mnie spektakl nie obraził po prostu nie oglądałem
 • ~asik
  (2014-06-22 08:29)
  Na takie spektakle trzeba przychodzić z torbą jaj - niech ci "artyści" poczują, że widownia jest jajcarska. A czemu nie?
 • ~w kupie siła
  (2014-06-22 13:50)
  Pan idiota Szelągowski jak Dzierżyński

Może zainteresować Cię też: