Reżyserująca spektakl Krystyna Janda przyznała, że z komedią Szekspira "Jak wam się podoba" mierzyła się już od dawna. "Najpierw całe lata marzyłam o zagraniu roli Rozalindy, namawiałam na to moich dyrektorów, niestety nie spełniło się to moje marzenie" - wyjaśniła, cytowana w komunikacie prasowym.

Reklama

"Uwielbiam tę historię, jej humor, różne sposoby mówienia o miłości, traktowania miłości i związku dwojga ludzi, przez postaci tej sztuki. Radość, kpina, wesołość, prostota, beztroska i młodzieńcze temperamenty, zapisane w tekście, zostawiały zawsze w mojej głowie uwodzące obrazy i wciąż chciałam je ucieleśnić. Teraz mam szansę" - podkreśliła Janda.

Wyraziła nadzieję, że spektakl w jej reżyserii przysporzy "radości i przyjemności także widzom".

"Dużo myślę o muzyce i ruchu w przedstawieniu. Myślę, jak okiełznać i zatrzymać wiatr. Spodziewam się przyjemności i z pracy, i z przedstawienia" - nadmieniła Janda.

W spektaklu wystąpią: Katarzyna Dałek, Magdalena Gorzelańczyk, Małgorzata Oracz, Agata Woźnicka, Piotr Biedroń, Jerzy Gorzko, Michał Jaros, Maciej Konopiński, Jacek Labijak, Krzysztof Matuszewski, Marcin Miodek, Jakub Nosiadek, Grzegorz Otrębski oraz Jarosław Tyrański.

Scenografię do przedstawienia przygotowuje Magdalena Gajewska, a kostiumy Dorota Roqueplo. Za muzykę i opracowanie muzyczne w spektaklu będzie odpowiadał Mateusz Dębski, a za ruch sceniczny Emil Wesołowski.