Wybudowany w połowie lat 70. ubiegłego wieku Teatr im. Jana Kochanowskiego czeka gruntowna przebudowa. W czwartek podpisano umowę z wykonawcą prac w budynku teatru.

Projekt przewiduje m.in. przebudowę głównej fasady budynku wraz z jego otoczeniem, modernizację scen i widowni obejmującą m.in. instalacje do wentylacji i klimatyzacji oraz systemy nagłośnienia i oświetlenia. Po remoncie część budynku zostanie zaadaptowana na potrzeby Centrum Edukacji Kulturalnej w Teatrze. Zmianie ulegnie także najbliższe otoczenie budynku wraz z głównym wejściem.

Reklama

Prace remontowe powinny rozpocząć się w styczniu przyszłego roku. Ich zakończenie ma nastąpić do końca roku. Na czas prac uniemożliwiających wystawianie sztuk na scenach teatru planowane jest przeniesienie działalności zespołu do innego budynku położonego w okolicach centrum Opola. Zespół zamierza także wystawiać sztuki w placówkach kultury poza stolicą regionu. Jak zapowiedział wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca, ze względu na remont, rozważane jest przeniesienie przyszłorocznych Konfrontacji Teatralnych z kwietnia na koniec roku, kiedy możliwy będzie powrót na już wyremontowane sceny.