Krzysztof Warlikowski powraca na Open’era ze spektaklem „Wyjeżdżamy” – komedią na osiem pogrzebów. Znów jesteśmy bardzo u siebie, z zadawanym bez przerwy pytaniem, czy zostać w Polsce czy wyjeżdżać? A jeśli, to dokąd i kiedy? I żeby nie było za późno, bo decyzję o wyjeździe podejmuje też za nas życie, przydzielając niezależnie od wieku bilety w jedną stronę.

Reklama

Grzegorz Jarzyna pokaże nowy spektakl zrealizowany według tekstu Doroty Masłowskiej „Inni ludzie”. Brawurowo widowiskowe przedstawienie, rozkręcone rapersko i filmowo, konfrontuje ze sobą dwa blokowiska dużych miast: biedne dresiarskie bloki i zamożne apartamentowce. W czasach ostrych podziałów w Polsce Jarzyna szuka drogi pojednania czy choćby możliwości dialogu.

Agnieszka Smoczyńska, znana z głośnych realizacji filmowych, zadebiutowała w teatrze musicalem o dziwnej suce. „Święta Kluska” w ogóle święta nie jest. Jej perwersyjny tryb życia doprowadza do katastrofy właścicieli, tak bardzo podobnych do mieszkańców polskich miast. Spektakl jest przerażająco śmieszny i niemożliwie heretycki.

03.07
„INNI LUDZIE” | g. 14-16

04-06.07
„WYJEŻDŻAMY” | g. 11-14.30
„INNI LUDZIE” | g. 12-14
„ŚWIĘTA KLUSKA” | g. 15-16