Jak wyjaśniła, reżyserem przedstawienia i autorem opracowania muzycznego jest Jarosław Tumidajski.

Reklama

"Caroline Mortimer jest gwiazdą telewizyjnego programu kulinarnego. Co tydzień oglądają ją dwa miliony widzów, książki jej autorstwa rozchodzą się w niebotycznych nakładach, jej życie jest idealne – ma kochającego męża, wspaniałego syna, który właśnie ukończył studia z wyróżnieniem, i piękną posiadłość. Jednak w pewien czerwcowy wieczór nad dom i życie Caroline nadciąga burza. Bo gdy gasną światła i kamery przestają nagrywać, pojawia się niewygodna prawda, a perfekcyjne życie okazuje się być tylko pozorem, iluzją" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

"Tragikomedia o rodzinnych słabościach i tajemnicach. Caroline wydaje się mieć wszystko: jest ulubienicą brytyjskich widzów, którzy kochają jej kulinarny program, ma przystojnego męża - Mike'a, zapalonego golfistę i niezwykle zdolnego syna, który właśnie ukończył studia na Cambridge. W trakcie przygotowań do uroczystej kolacji na cześć Leo, idealny wizerunek Caroline zaczyna się rozpadać. Jej nowa, dość ekscentryczna asystentka Amanda donosi o przyłapaniu gospodyni przez paparazzi na wypadaniu z taksówki w stanie wskazującym na spożycie. Kompromitujące zdjęcia mają jutro ukazać się w plotkarskiej prasie. Caroline jest wściekła, jednak nie da się zaprzeczyć, że ma spory problem z alkoholem" - napisano o sztuce na stronie ZAiKS-u.

Jak wyjaśniono, "przy akompaniamencie odgłosów gwałtownej burzy, rodzinne tajemnice wychodzą na jaw, jednak w finale sztuki znajdują zaskakujące rozwiązanie".

Autorką przekładu sztuki jest Małgorzata Semil. Scenografię i kostiumy zaprojektowali Marcel Sławiński i Katarzyna Sobańska. Za reżyserię światła odpowiada Katarzyna Łuszczyk.

Występują: Vanessa Aleksander (Amanda), Katarzyna Dąbrowska (Sally), Monika Krzywkowska (Caroline), Szymon Mysłakowski (Greame), Konrad Szymański (Leo) i Andrzej Zieliński (Mike).

Torben Betts (ur. 10 lutego 1968 r. w Stamford) jest czołowym brytyjskim dramatopisarzem i scenarzystą. Ukończył uniwersytet w Liverpoolu i początkowo zajął się aktorstwem, które w końcu porzucił dla dramatopisarstwa. Jego talent "odkrył" Alan Ayckbourn, angażując go jako dramaturga-rezydenta do teatru w Scarborough. Dramaty Bettsa zyskały wkrótce uznanie publiczności i krytyków (m.in. zdobył nagrodę za Najlepszą Nową Sztukę Sezonu 2006/07). Dziś są tłumaczone na wiele języków i grane na scenach m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Bilbao, Madrycie, Atenach, Limie, Ostrawie, Buenos Aires i Santiago.

Spektakl dla widzów od lat 16.

Premiera - 18 stycznia o godz. 19 na Scenie Głównej Teatru Współczesnego w Warszawie. Kolejne przedstawienia - 19, 30 i 31 stycznia br.