Dziennik Gazeta Prawana logo

Minister Gliński pisze list do Emiliana Kamińskiego: Ceną mogła być kara więzienia

21 grudnia 2020, 10:30
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Emilian Kamiński
<p>Emilian Kamiński</p>/AKPA
W jednym z wywiadów nazywa pan swój teatr dziełem życia; życzę, aby pańskie dzieło przez kolejne lata zabierało widzów w niepowtarzalną podróż po świecie sztuki - napisał wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński w liście do Emiliana Kamińskiego. Co świętuje aktor i założyciel Teatru Kamienica?

Emilian Kamiński - wybitny aktor i reżyser teatralny, filmowy, musicalowy i dubbingowy, wokalista i pisarz, założyciel Fundacji Atut i Teatru Kamienica obchodzi jubileusz 45-lecia pracy artystycznej.

j - napisał Piotr Gliński w liście gratulacyjnym do Kamińskiego.

 - podkreślił minister kultury.

"Manifestacja artystycznej wolności"

Przypomniał, że od momentu debiutanckiej roli D’Artagnana w spektaklu "Trzej Muszkieterowie" w Operetce Warszawskiej w 1975 roku talent Kamińskiego można było podziwiać na niemal wszystkich stołecznych scenach.  - dodał wicepremier.

Wskazał, że "wiele niezapomnianych kreacji powstało też we współpracy z innymi mistrzami polskich scen". - zaznaczył minister kultury.

Jak dodał, w pamięci pozostanie również postać Janosika-Swojego w spektaklu "Na szkle malowane", w którym widzowie mogli podziwiać jego znakomitą sprawność i kunszt aktorski.  - napisał Gliński.

Ocenił, że ważnym rozdziałem w życiu Kamińskiego była działalność Teatru Domowego, który "stał się odważną manifestacją artystycznej wolności po wprowadzeniu stanu wojennego".  - wskazał Gliński.

- dodał wicepremier.

"Aby Teatr Kamienica był nadal tym, czym stał się już u swego zarania"

Minister kultury zauważył, że "w jubileuszowych powinszowaniach na szczególne miejsce zasługuje Teatr Kamienica".  - wskazał minister zwracając się do Kamińskiego.

- podkreślił Gliński.

 - dodał.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj