Spektakl ten będzie kolejną - po "Zagraj to jeszcze raz, Sam" - częścią zaplanowanego w Teatrze 6. piętro tryptyku "Miłość, Zdrada i Wybaczenie według Woody'ego Allena".

"Central Park West" na deskach Teatru 6. piętro pojawi się w tłumaczeniu i inscenizacji Eugeniusza Korina - dyrektora artystycznego tego teatru.

Reklama

Wyobraźmy sobie sztukę, która jest wspólnym dziełem Zygmunta Freuda, Ingmara Bergmana i Woody'ego Allena. Takim właśnie zaskakującym utworem jest "Central Park West" - najbardziej neurotyczna komedia mistrza gatunku, która jednocześnie posługuje się i ciętym dowcipem, i przewrotną psychoanalizą, a wszystko po to, żeby opisać współczesne związki małżeńskie - powiedział PAP Eugeniusz Korin.

Na scenie zobaczymy: Małgorzatę Foremniak, Julię Pietruchę i Agnieszkę Sienkiewicz, Joannę Żółkowską, Piotra Gąsowskiego oraz Wojciecha Wysockiego.

Central Park West to ulica Nowego Jorku, jeden z najbardziej prestiżowych adresów na świecie. Tu mają swoje apartamenty największe gwiazdy m.in. Madonna, Sting, Bono, Demi Moore, Diane Keaton, Steve Martin i Woody Allen.

Reklama

Na Central Park West mieszkają także główni bohaterowie sztuki, państwo Riggs: Phyllis (Joanna Żółkowska), wybitna psychoanalityczka po pięćdziesiątce, kobieta władcza i błyskotliwa, oraz jej pięćdziesięciokilkuletni mąż Sam (Wojciech Wysocki), prawnik gwiazd show-biznesu i obiekt westchnień wielu kobiet.

Według Eugeniusza Korina, widzowie mogą spodziewać się wielu wrażeń. To jest historia, której finału nie odgadnie chyba żaden z widzów. Dialogi tętniące dowcipem i ironią, inscenizacja, która dosłownie umieszcza widza w środku akcji, przewrotna erotyka, którą podszyte są działania bohaterów sztuki, wreszcie sama tematyka spektaklu, poruszająca jeden z najboleśniejszych aspektów związków mężczyzn i kobiet, czyli zdradę - to wszystko powinno się złożyć na teatralny wieczór, którego się szybko nie zapomina. A do tego spotkanie ze wspaniałym ensemblem aktorskim, oglądanie którego przynosi prawdziwą przyjemność - powiedział PAP Korin.

Polska premiera sztuki "Central Park West" w reżyserii Eugeniusza Korina na deskach Teatru 6.piętro - już 31 marca 2012 roku.