Strefa Kultury Miejskiej zlokalizowana jest na - oddalonym o kilka kilometrów od centrum, dużym gdańskim osiedlu mieszkaniowym Przymorze, w pasie zieleni przy ul. Obrońców Wybrzeża. Część działań odbywać się też będzie w Galerii Przymorze.

Reklama

Ideą Strefy Kultury Miejskiej jest zaproponowanie naszym mieszkańcom alternatywnego dla futbolu sposobu spędzenia czasu podczas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Jej lokalizacja ma zapewnić jak najlepszy dostęp mieszkańców bez konieczności docierania do i tak już mocno zatłoczonego z powodu turnieju centrum miasta" - wyjaśnił Dariusz Wołodźko z biura prasowego gdańskiego magistratu.

Strefa czynna będzie do pierwszego lipca: od poniedziałku do piątku w godz. 16-24, a w weekendy o cztery godziny dłużej: od godz. 12 do godz. 24.

W programie Strefy Kultury Miejskiej znajdą się m.in. cykle koncertów: jazzowych "Jazz Travel", muzyki klasycznej "The Best Classic" oraz pop-rockowych, w czasie których wystąpią m.in. trójmiejskie zespoły.

Usadowiona m.in. na krzesełkach plażowych publiczność będzie też mogła obejrzeć przedstawienia teatralne, w tym sporo spektakli przygotowanych z myślą o dzieciach czy emisje reportaży z największych wydarzeń miejskich. Każdego dnia o godz. 22 przewidziano też projekcje z cyklu "Kino pod chmurką", w ramach którego w tym tygodniu obejrzeć będzie można np. tytuły: "The Bank Job", "Vicky Christina Barcelona", "Snatch" i "Testosteron".

W Strefie zaplanowano również wystawy plenerowe, animacje dla dzieci, gry przestrzenne i planszowe czy konkursy. Na miejscu działa też punkt informacji kulturalnej i turystycznej. Nie obędzie się też bez akcentów związanych z Euro - na telewizorach ustawionych w Galerii Przymorze obejrzeć będzie można transmisje meczów.

Jak powiedział PAP Wołodźko, program wydarzeń w Strefie jest układany na bieżąco, a aktualne informacje na ten temat można znaleźć na profilu imprezy na popularnym portalu społecznościowym pod adresem www.facebook.com/StrefaKulturyMiejskiej.