Aresztant Kuba (Krzysztof Ogłoza) opowiada koledze z celi (Andrzej Grabowski) o tym, co mu się przytrafiło w ciągu minionych dziewięciu miesięcy. Najpierw dowiedział się od swojej dziewczyny Ewy (Anna Cieślak), że zostanie ojcem. Zszokowany, zwrócił się o pomoc do swoich trzech doświadczonych wujów (Krzysztof Globisz, Mieczysław Grąbka i Andrzej Franczyk). Każdy poradził mu coś innego.

30-letni Jakubowski zrealizował "Jak żyć" na podstawie własnego scenariusza. "Ten film to świadoma gra z konwencjami. Raz jest śmiesznie, kiedy indziej smutno, a kiedy trzeba - dramatycznie. Nie szukam odpowiedzi na to, jak żyć, tylko próbuję się zastanowić, czy warto w ogóle o to pytać" - asekuruje się reżyser. "Wszyscy, którzy pracowali przy tym filmie, to jedno pokolenie, pokolenie trzydziestolatków mówiących tym samym językiem i mających te same problemy" - dodaje Anna Cieślak, znana z serialu "Na dobre i na złe".

W obsadzie filmu są także Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Maciąg i zwyciężczyni ostatniej edycji "Tańca z gwiazdami" Magdalena Walach, która gra pielęgniarkę prowadzącą zajęcia w szkole rodzenia. Jak każe nowa świecka tradycja, tłem tej współczesnej baśni są malownicze zakamarki Krakowa. Autorem zdjęć jest Paweł Dyllus. "Jak żyć" trafi na ekrany kin 18 lipca.Reklama