Lindsay-Abaire uchodzi za specjalistę w portretowaniu outsiderów. To tłumaczy, dlaczego producenci czwartego "Spider-Mana" wybrali właśnie jego. W branży od dawna krążą pogłoski, że w kolejnych częściach sfilmowanego komiksu położony zostanie większy nacisk na psychologiczne aspekty bycia zarazem człowiekiem i pajęczakiem.

Nowojorski dramaturg nie jest żółtodziobem w Hollywood. Ma już na koncie scenariusz do animowanych "Robotów" i "Atramentowego serca" (światowa premiera tej ekranizacji dziecięcego bestsellera w grudniu, a w Polsce dopiero w kwietniu). Napisał również teksty piosenek do bijącego rekordy powodzenia musicalu "Shrek".

Nicole Kidman powierzyła Lindsayowi misję zaadaptowania na potrzeby dużego ekranu tekstu jego własnej sztuki "Rabbit Hole". Kidman chce ten film wyprodukować i zagrać w nim główną rolę. W wersji scenicznej występowała Cynthia Nixon - Miranda z "Seksu w wielkim mieście".

Lindsay-Abaire nie jest pierwszym autorem z wyższej półki, zatrudnionym przez twórców "Spider-Mana". Nad "dwójką" biedził się Michael Chabon, autor uhonorowanej w 2001 roku Pulitzerem powieści "The Amazing Adventures of Kavalier & Clay" oraz zekranizowanych z udziałem Michaela Douglasa i Tobeya Maguire'a "Cudownych chłopców". Trzecią część opracowywał zaś od strony literackiej Alvin Sargent, scenarzysta oscarowych filmów "Papierowy księżyc" i "Zwykli ludzie".

Wspomniany Maguire i reżyser Sam Raimi podpisali już umowy na realizację czwartej i piątej części przygód Człowieka-Pająka. Ważą się losy Kirsten Dunst, grającej ukochaną superbohatera. Dla oszczędności oba filmy zostaną nakręcone jednocześnie. Premierę "czwórki" wytwórnia zapowiada na maj 2011.