W przeznaczonej dla młodego czytelnika serii o superbohaterkach, którą publikuje wydawnictwo Bluewater, ukazały się już komiksy o amerykańskiej pierwszej damie Michelle Obamie, sekretarz stanu USA Hillary Clinton, pierwszej żonie księcia Karola Lady Di, a także autorce książek o Harrym Potterze J. K. Rowling.

Reklama

Okładka przedstawia Bruni ubraną w odkrywającą ramiona suknię wieczorową. W tle powiewa francuska flaga.

Jak wyjaśnił szef Bluewater, Darren Davis, Bruni "ma bardzo ciekawą historię". "Jest zdecydowana i ambitna. Czytając (komiks), dziewczynki zrozumieją, że mogą stać się tym, kim chcą" - skomentował.

Komiks opowiada o życiu Bruni, poczynając od dzieciństwa we Włoszech, a kończąc na ślubie z prezydentem Francji w 2008 roku. Nie brakuje również szczegółów z jej życia miłosnego. Autorzy wspominają o wielu związkach, m.in. z aktorem Vincentem Perezem, muzykiem Erikiem Claptonem, byłym premierem Francji Laurentem Fabiusem oraz filozofem Raphaelem Enthovenem, z którym Bruni ma syna.

Komiks ma być bezstronny, więc "opowiada o wielu sprawach" - wyjaśnił Davisa.

Pod koniec października komiks ukazał się w dziesięciu krajach, w tym w USA i Wielkiej Brytanii. Dotychczas nie znalazł jednak wydawcy we Francji.