W rozmowie przeprowadzonej przez dziennikarzy Radia Gdańsk Andrzej Sapkowski wyjawił, że planuje znów sięgnąć po postać Wiedźmina. Chociaż przez lata pisarz zarzekał się, że kolejnego "Wiedźmina" już nie będzie, to w ostatnim czasie zmienił jednak zdanie.

Reklama

Wiedźmin wróci. Co więcej, myślę, że niedługo: tak do roku, dwóch - stwierdził Andrzej Sapkowski podczas audycji Radia Gdańsk. Być może decyzja pisarza spowodowana jest renesansem zainteresowania jego twórczością. Na nią zaś wpływają milionowe edycje gier komputerowych "Wiedźmin" i "Wiedźmin 2".

To dzięki naszej pierwszej grze o Wiedźminie z 2007 roku ludzie na całym świecie poznali Sapkowskiego i zaczęli sięgać po jego powieści - mówił PAP Life Krzysztof Czarkowski, przedstawiciel producenta gry "Wiedźmin 2".

Rzeczywiście, "Wiedźmin 2: Zabójca Królów" w minionym roku okazał się być najlepiej sprzedającą się grą na Peceta na świecie. W "Wiedźmina" gra nawet minister Waldemar Pawlak, a sam Barack Obama otrzymał grę w prezencie od premiera Donalda Tuska.

Reklama

Jeśli zapowiedzi pisarza się sprawdzą i powstanie kolejna opowieść o "Wiedźminie", to z pewnością spotka się ona dużym zainteresowaniem zarówno tych, którzy Sapkowskiego czytają od lat, jak i tych, którzy poznali go dopiero niedawna.